2020 Yıllık Gözetim Değerlendirmesi Hakkında (TİTCK Talebi) 19.11.2020

Sayın Üyemiz,

2020 Yıllık Gözetim Değerlendirmesi hakkında

18.11.2020 tarihinde TOBB -Türkiye Medikal Meclisi tarafından tarafımıza gönderilen emailde TICK dan gelen talep iletilmiştir. Bilindiği üzere TITCK tıbbi cihaz alanında faaliyet gösteren onaylanmış kuruluşların atanması ve ilgili mevzuata uygunluklarının gözetiminden sorumlu kurumdur.

Söz konusu kuruluşların atama ve gözetimleri 12.03.2015 tarihli ve 29293 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan Tıbbi Cihazlar Alanında Faaliyet Gösterecek Onaylanmış Kuruluşlara Dair Tebliğ çerçevesinde yürütülmektedir.

Tıbbi Cihazlar Alanında Faaliyet Gösterecek Onaylanmış Kuruluşlara Dair Tebliğ’ in 7 inci maddesinin üçüncü fıkrası çerçevesinde TITCK Kurum tarafından 8-9 Aralık 2020 tarihlerinde 2764 onaylanmış kuruluş kimlik numaralı NOTİCE Belgelendirme Muayene ve Denetim Hizmetleri A.Ş. ’ye yönelik yıllık gözetim değerlendirmesi gerçekleştirilecektir.

NOTİCE Belgelendirme Muayene Ve Denetim Hizmetleri A.Ş.’nin belgelendirdiği firmalar tarafından bahsi geçen onaylanmış kuruluşla ilgili herhangi bir bildirim olup olmadığı hakkında bizlerden bilgi talep etmişlerdir. Siz değerli üyelerimizden yorum ve bildirimi olanlar var ise yarın 19.11.2020 12.00 kadar taleplerin [email protected] mail adresine iletmelerini rica ederiz.

NOTİCE 2020 Yıllık Gözetim Değerlendirmesi_816060.pdf (266 KB)