Basın Toplantısı Hakkında 29.08.2019

Sayın Üyemiz,

Türkiye genelinde tıbbi cihaz üretici, ithalatçı ve tedarikçi derneklerini temsil eden Sağlık Endüstrileri Platformu (TÜMDEF, SEİS, SADER, ARTED), tıbbi cihaz sektöründe öncelikli sorunlarını dile getirme amaçlı olarak Ankara’da Basın Toplantısı gerçekleştirdi.

Federasyon Başkanımız Sn. Kemal YAZ, Dernek Başkanımız Sn. Onur AKGÜN, Dernek Başkan Yardımcımız Sn. Ertan YOLCU, Dernek Denetim Kurulu Başkanımız Sn. Moşe ELİŞ, Ortopedi ve Omurga Cerrahisi Tıbbi Malzeme İmalatçıları, İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği (ORDER) Başkanı Sn. Erkin Delikanlı, Fırat Havzası Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Derneği (FÜDER) Başkanı Sn. Hakan ER, Güneydoğu Medikalciler Derneği (GMD) Başkanı Sn. Ahmet BULUT, Gaziantep Sağlık İşadamları Derneği(GASİD) Başkanı Sn. Mehmet DAL, İç Anadolu Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Derneği Başkanı Sn. Doğan AY, Marmara Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Derneği (MASSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Mahmut CUMBUL’un da katıldığı toplantıya basın mensupları katılım sağladı.

Toplantıda sektör paydaşlarımız olan ARTED Başkanı Sn. Umut GÖKALP, SEİS Başkanı Sn. Metin DEMİR, SADER Başkanı Sn. Tansu HALICI’nın da yönetim kurulu üyeleriyle hazır bulunduğu toplantıda satın alınan tıbbi cihazların ödeme vadeleri Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde 9, üniversite hastanelerinde ise 24 ayı bulduğu, SUT fiyatlarının tıbbi cihazda 10 yıldır güncellenmediği ve sektörün içinde bulduğu darboğaza çözüm bulunmazsa tedarik konusunda çok ciddi sorunlar yaşanacağı vurgulandı.

Basın ile paylaşılan metin aşağıda sunulmaktadır. Katılım sağlayan, emek harcayan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Ege Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçileri Derneği
Tel: 0232 262 15 18
Faks: 0232 262 61 67
e-mail: [email protected]