Kulaktan Ateş Ölçer (Termometre) Paul Hartmann Thermoval Duo Scan 925084 Hataları ve Arıza Kodları Nelerdir?

Duo Scan

Kulaktan Ateş Ölçer (Termometre) Paul Hartmann Thermoval Duo Scan 925084 Hataları ve Arıza Kodları Nelerdir?

Thermoval Duo Scan ateş ölçer Alman menşeili bir ateş ölçerdir. Kızılötesi sensör ile ölçüm yapar. Alından ve kulaktan olmak üzere iki farklı ölçüm şekli vardır. Son ölçümü kaydeder. Ölçüm yapılmadığında otomatik olarak kapanır.

Cihaz ekranında bazı durumlar için göstergeler ve uyarılar vardır. Bunları özetleyecek olursak:

Cihaz ilk açıldığında iki farklı gösterge görülür. “Termometre ölçüm için hazır” ve “ölçüm için hazır”.

Ölçüm tamamlandığında cihaz ekranında ölçümün sonucu yer alır. Bu sonuç “ölçüm işlemi tamamlandı” göstergesi ile yer alır.

Ölçülen sıcaklık 42 derecenin üzerinde ve 32 derecenin altında ise cihaz uyarı verir. Bu da gösterge ile cihaz ekranın yer alır.

Cihaz aynı zamanda ortam sıcaklığını da ölçebilir. Ortam sıcaklığı ölçüldükten sonra 40 derecenin üzerinde ise cihaz uyarı verir. Uyarı ekranda gösterge ile gösterilir.

Cihazda istenildiğinde son ölçüm görüntülenebilir. Bu da ekranda “son ölçüm değeri” olarak yer alacaktır.

Cihazın pillerinin gücü azaldığında “pil zayıf” uyarısı verecek ve bunu ekranda bir gösterge ile gösterilecek. Piller tamamen bittiğinde ise “pil boş” uyarısı verecek bu da ekranda bir gösterge ile gösterilecektir.

Kulaktan ölçüm modunda ortam sıcaklığı 5 derecenin altında ise cihaz uyarı verecektir. Alından ölçüm modunda ise ortam sıcaklığı 16 derecenin altında ise cihaz uyarı verecektir.

Hatalı ölçümde cihaz uyarı verecek ve ekran göstergeleri ile bunu gösterecektir.

Cihaz alından ölçüm moduna aldığında ekranda bir yüz göstergesi, kulaktan ölçüm moduna alındığında ise ekranda bir kulak göstergesi yer alacaktır.