Sosyal Güvenlik Kurumunun Bilimsel Hakemli “Sosyal Güvenlik Dergisi (SGD)” 11. Sayısıyla Takipçileriyle Buluştu 15.11.2016

Sosyal Güvenlik Kurumunun bilimsel hakemli “Sosyal Güvenlik Dergisi(SGD)” akademik alanda ciddi bir marka haline gelmiş olup 11. sayısıyla bugünden itibaren takipçileriyle buluştu.

Sosyal Güvenlik Kurumu olarak altı yıldır yayınladığımız bilimsel ve hakemli dergimiz Sosyal Güvenlik Dergisi(SGD) ile sosyal güvenlik alanına farklı bir bakış açısı getirdik.

Bilimsel Çalışmalara Destek Veriyoruz

Kurum olarak sadece sigortacılık ve sağlık alanındaki hizmetlerimizle değil, bilimsel çalışmalara da her platformda destek olmaya devam ediyoruz. 2011 yılından beri yayımlanan dergimizle; gündemi takip eden makaleler ve yargı kararı incelemeleriyle çalışma yaşamının nabzını tutuyoruz. Dergimiz marifetiyle yayımlanan bilimsel çalışmalar sayesinde sosyal güvenlik ve çalışma hayatında mevcut durum tespiti, yapılabilecek iyileştirme ve yeniliklerin sorgulandığı, tartışıldığı bir forum alanı olarak önemli bir görev yürütüyoruz.

Düşünsel Birikimle Sosyal Güvenlik Bilincini Arttırıyoruz

Sosyal Güvenlik Dergisi(SGD)’nde de, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun faaliyet alanına, sosyal güvenlik, sosyal politika ve endüstri ilişkileri disiplinine katkısı olabilecek her alanda çalışmalara yer veriyoruz. Dergimizin yayın amacı ülkemizin düşünsel birikimine katkıda bulunmak, toplumda sosyal güvenlik bilincini geliştirmek, geleceğe dönük hedef ve beklentileri ortak bir noktada buluşturmaktır.

Hem Türkçe Hem İngilizce Olarak Yayındayız

Sosyal güvenlik alanında önemli bir boşluğu dolduran Sosyal Güvenlik Dergisi(SGD), her yıl yayınladığı iki sayımızla okurlarıyla buluşuyor. Dergimizin yayın dili hem Türkçe hem İngilizcedir. Son yayımlanan 11.sayımızda 5 Türkçe 3 İngilizce makale ile okurlarımızla buluşuyoruz.

Tüm Kütüphanelerdeyiz

Sosyal Güvenlik Dergisi(SGD), kamu kurumlarımız, sendika ve sivil toplum kuruluşları ile üniversitelerin rektörlüklerinin ilgili bölümlerine gönderilmekte ve tüm araştırmacıların kolay ulaşabilmesi adına özellikle tüm kütüphanelerdeki raflarda yerini almaktadır.

Dergimiz üçü ulusal ikisi uluslararası olmak üzere toplam 5 indekste yer almaktadır.

Tarandığımız ulusal indeksler;

TÜBİTAK- ULAKBİM– Türkiye

ASOS INDEKS - Türkiye

SOBİAD – Türkiye

Uluslararası indeksler ise;

EBSCO HOST – Amerika

INDEX COPERNICUS INTERNATİONAL- Polonya

Sosyal Güvenlik Dergisi(SGD)’ne Erişim Çok Kolay

Dergimize basılı olarak ulaşamayanlar için de erişim çok kolay. İsteyen takipçilerimiz sosyal güvenlik alanında önemli bir boşluğu dolduran Sosyal Güvenlik Dergisi(SGD)’ne “www.sgd.sgk.gov.tr” internet adresinden de ulaşabilirler. Ayrıca dergimize ait içerikler SGK sosyal medya hesaplarımızda da yer almaktadır.

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.

Belge: Sosyal Güvenlik Dergisi.pdf (251.5 KB)

Kaynak: http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/sgk/tr/kurumsal/merkez-teskilati/danisma_birimleri/basin_ve_halkla_iliskiler_musavirligi/anasayfa_duyurular/duyuru_20161115_433