TİTCK Kurum Yetkililerinin TÜMDEF Federasyon Ankara Ofisini Ziyaretleri

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler Başkanı Doç.Dr. Tolga TOLUNAY, Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Tolga Karakan ve Tıbbi Cihaz Onaylanmış Kuruluş ve Klinik Araştırmalar Dairesi Başkanı Dr. Asım Hocaoğlu ve Daire Başkan Yrd. Ferhat GÜNGÖR TÜMDEF Federasyon Ankara ofisimizde misafir ettik.

TÜMDEF Federasyonu Yönetim Kurulu Genel Başkanımız Kemal Yaz ile Yönetim Kurulu Üyelerimiz, TİTCK Kurum yetkililerimiz ile Tıbbi Cihaz sektörünün güncel konuları ve gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunmuşlardır.

Yetkililerimiz ile istişarelerimiz, görüş alışverişimiz;

Ø Mayıs ayında yürürlüğe girmesi planlanan MDR ile ilgili sürecin takıp edilmesi yeni sisteme uyum sürecinin hazırlanması

Ø MDR geçiş çalışmaları belli bir aşamaya geldiği zaman SGK, KGHM ve DMO ile beraber çalışma ve ortak terminoloji oluşturulması ve kurum sistemlerinin MDR a uyumlaştırılması gerekmektedir

Ø MDR geçiş çalışmalarına yerli üreticilerin katkı sağlaması çok önemlidir. TÜMDEF federasyon olarak bu katkıların yeterli alt kaynaklar tarafından aktarılabilmesi için gerekli aksiyonu alacaktır.

Ø Hazırlanması beklenen Yeni Tıbbı Cihaz kanunu aşamaları ve Hazırlanması aşamasında TÜMDEF’in organizasyon olarak diğer paydaşlarımızla da iletişimi sağlamak ve komisyonun içinde görev almak organizasyonu sağlamak için gönüllülüğü.

Ø Türkiye Tıbbi Cihaz Sektör Raporu’nun yazılımı TÜMDEF-SEİS ortak çalışması için kurumumuzun istatistiksel veriler için desteği talebimiz

Ø Sağlık Endüstrileri Başkanlığı kurulması haberi, tıbbi cihaz endüstrisi ve yerli üretici firmalarımızın geleceği ile ilgili somut ve çözüm odaklı politikalar içermesi açısından sektör için oldukça sevindirici olmuştur. 2004 yılında sektörümüzün sağduyulu kişi ve kuruluşları Türkiye genelinde bir araya gelip dernekleri oluşturmak suretiyle, birlik ve beraberliğimizin çatısı olan TÜMDEF Tüm Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçileri Dernekleri Federasyonu’nu olarak çatımız altındaki 9 (dokuz) güçlü Derneğimiz ve bu derneklere üye 1000’e yakın sektörel firmanın gücünü arkamıza alarak Sektörümüzü temsilen bu kurulda yer almaktan onur ve mutluluk duyacağımızı

Ø Tıbbi Cihaz Sektörü sahada çalışan personeli için Aşı çalışmaları hakkında destek talebi Konuları Şeklindedir.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler Başkanı Doç.Dr. Tolga TOLUNAY, Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Tolga Karakan ve Tıbbi Cihaz Onaylanmış Kuruluş ve Klinik Araştırmalar Dairesi Başkanı Dr. Asım Hocaoğlu ve Daire Başkan Yrd. Ferhat GÜNGÖR’e bizleri ziyaretleri ve istişareleri için Federasyonumuz ve Derneklerimiz adına teşekkürlerimizi ilettik . Kendilerine sektörümüz adına destek oldukları, başarılı ve özverili çalışmalarının anısına TÜMDEF teşekkür plaketi takdim ettik.

Sayı 2021-112 TİTCK Kurum Yetkililerinin TÜMDEF Federasyon Ankara Ofisini Ziyaretleri 19 Mart 2021 hk.duyurudur.pdf (297 KB)

2021-112 ZİP RESİM DOSYASI.zip (2.73 MB)

2021-112 RAR RESİM DOSYASI.rar (2.73 MB)