22 Mart 2017 Evde Bakım Parası Yatan İller ve Güncel Listesi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından, engelli vatandaşların ailelelerine her ay destek amaçlı ödenen Evde Bakım Parası Mart ödemeleri gerçekleştirildi.

Evde Bakım Parası Kimlere Verilir?

Evde Bakım Parası bakıma muhtaç engelli vatandaşın, üvey dahi olsa kardeşine, eşine, çocuğuna, çocuğunun eşine, annesine, babasına ya da kan bağı bulunan akrabalarına kendisine bakma durumunda verilebilir.

Evde Bakım Parası Başvuru Şartı Nedir?

Evde Bakım Parası almak için 3 ana koşul bulunmaktadır. Bu koşullar ise; Bakılan kişinin ağır engelli olduğuna dair sağlık kurulu raporu, kişinin gelir kriterine uygun olma durumu ve engelli vatandaşın bakanlık müfettişlerince yapılan inceleme sonucunda bakıma muhtaçlık kriterlerinin standartlarına uygun olması şeklindedir.

Evde Bakım Parası Yatan İllerin Güncel Listesi Yayınlandı!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın resmi sitesinden yaptığı açıklamaya göre 22 Mart Evde Bakım Parası yatan iller belli oldu ve bu illerin güncel listesi yayınlandı.

Bu listeye göre Evde Bakım Parası yatan iller; Kayseri, Karabük, Ordu, Osmaniye, Uşak, Ağrı, Rize, Adana, Aydın, Gaziantep, Bilecik, Bartın, Afyonkarahisar, Osmaniye, Kırklareli, Hatay, Tokat, Kırşehir, Erzurum, Şanlıurfa, Samsun, Amasya, Diyarbakır, Sakarya, Antalya, Giresun, Sivas, Mersin, Konya, Tekirdağ, Manisa, Kocaeli, İstanbul, İzmir, Zonguldak, Denizli, Ankara, Balıkesir, Bursa ve Kars şeklindedir.

https://www.haberyunus.com/22-mart-2017-evde-bakim-parasi-yatan-iller-ve-guncel-listesi.h3509