30 Yıllık Asker Arkadaşlarından Moral Ziyareti

ERZİNCAN’da bir süreden bu yana MS hastalığı ile mücadele eden evli ve 4 çocuk babası Uğur Sağır’a 30 yıl önce birlikte askerlik yaptığı arkadaşları moral ziyaretinden bulundu. Yıllar sonra bir araya gelen 10 arkadaş, eski günlere adeta yeniden döndü. İzmir’in Karaburun İlçesi Jandarma Karakolu’nda 1986 yılında 1966-67-68 tertip olarak vatani görevini yapan 17 arkadaş, 2 ay önce sosyal medya sayesinde yeniden bir araya geldi.

Birbirleri ile sık sık sosyal medyadan görüşen asker arkadaşları, Erzincan’da oturan ve bir süreden bu yana MS hastalığı ile mücadele eden 50 yaşındaki Uğur Sağır’ın evinde buluşma kararı aldı. Aralarında Ankara, İzmir, Tokat, Kars, Rize, Giresun gibi Türkiye’nin dört yanından 10 arkadaş, MS hastası arkadaşlarının Atatürk Mahallesi’ndeki evinde bir araya geldi. Askerlik fotoğraflarına bakan ve askerlik anılarını yeniden yaşayan tertipler, 30 yıl önceki karavana yemeği ardından yıllar sonra yeniden bir yemek masasının etrafında buluştu. Ankara’da oturan Süleyman Argun, 2 ay önce sosyal medyada görüşmeye başladıklarını, Uğur Sağır arkadaşlarının rahatsız olduğunu öğrenince böyle bir organizasyon yaparak, moral ziyaretinde bulunduklarını söyledi.

Çankırı’dan asker arkadaşını görmek için gelen Hayrı Kayı arkadaşlarına destek olmak için geldiklerini, çok mutlu olduklarını, eski günleri yeniden hatırladıklarını ifade etti. Kastamonulu Mehmet Öğretmiş ise ilkini hasta arkadaşları için yaptıkları buluşmayı geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti die getiren Uğur Sağır ise; “Çok mutlu oldum, bir süre önce sosyal medya sayesinde onlarca asker arkadaşımla görüşme imkanı buldum, bugün de beni ziyarete geldiler. Hepsinden Allah razı olsun, çok güzel günlerimiz oldu, keşke o günlere geri dönebilsek” diye konuştu.

http://www.arti49.com/30-yillik-asker-arkadaslarindan-moral-ziyareti-760538h.htm