Ayak Parmağı Eline Dikildi Ama Nasıl?

Bazen öyle durumlara şahit oluyoruz ki hepimiz şaşkın ve hayretler içinde reaksiyon gösterebiliyoruz. tıp dünyası ne zaman bu kadar gelişti ve insanlar hakikaten neler yapıyor anlamakta güçlük çekmemiz çok doğal.şimdi avustralyada yaşanan bir olaydan bahsetmek istiyorum. öyle bir olay ki gülermisin ağlarmısın derler ya, işte tam da o türden.

El baş parmağı yerine ayak baş parmağı diktiler.

avustralyada yaşayan bir gencin el baş parmağı önce bir boğa tarafından koparılıyor. genç bir çiftlik işcisi ve orada beslediği hayvanlaradan birisi tarafından gerçekleşiyor bu olay. sonra parmak buza koyulup hastaneye gidiliyor. öncelikle kopan parmağı yerine dikmek için iki ameliyat geçiriyor. ancak bu ameliyatlar başarısız olunca doktorlardan birinin aklına o fikir geliyor.

ayak baş parmağı kesilerek el baş parmağı yerine sekiz saatlik bir operasyon sonucu dikiliyor. sonrasında ise 12 aylı bir rehabilitasyon sonrası çiftlik yaşantısına dönebileceği söyleniyor.

doktorlardan birinin açıklamalarına göre eğerki baş parmağınız yoksa diğer dört parmağınız da işlevini kaybetmiştir diyor. bunun önemini vurgulayarak bir düşünce geliştirdiğini öne sürüyor bu açıklama ile.

Akılla zarar ama mantıklı

aynı durum bir başka ülkede yaşanmışmıdır acaba? veya buna benzer başka örnekler varmıdır? bunlar hakkında bilgileriniz varsa makale altına yazmanızda fayda var. gerçekten duyunca çok şaşırdığım ve kaleme dökmekistediğim bir olay. insanlar neler yapıyor böyle? tıp nereye gidiyor gerçekten insanların aklı almıyor. belkide bazı ilerlemeler için cesaret gerekiyor. kendinde bu cesareti bulan ülkelerde veya tıp insanlarında mucizeler tükenmek bilmiyor. böyle insanlara başarıların devamını dileyerek konumu noktalamak istiyorum. herkese sağlıklı ve keyifli forumlar dilerim.