Biorezonans Nedir?

Tıp son yıllarda kendi içindeki çatışmalarla Modern tıp ve Alternatif tıp olarak ayrılmıştır. Modern tıbbın tedavi yöntemleri cerrahi müdahale gerektirin durumlarda bir zorunluluk olsa da diğer hastalıklar alternatif tıpta modern tıbba ek olarak geliştirilmiştir. Alternatif tıbbın tedavi yöntemlerinden biri de Biorezonans’tır.

Makineler ve cihazlar gibi insan vücudunun da doğal olarak yaydığı frekanslar vardır. Her bir hücrenin frekansı birbirinden farklı olduğu gibi, parmak izi gibi her insanın da frekansı birbirinden farklıdır. Vücuttan çıkan frekansın algılanmasını sağlayan aletler biorezonans cihazları olarak adlandırılır. Biorezonans yönteminde vücuttaki organların yaydığının tersi yönde frekans yollanarak hastalık nötrleştirilmeye çalışılır. Bunun dışında bazen de vücuttaki frekans güçlendirilerek hastalığın tedavisine yardımcı olunur.

Biorezonans tedavisi herhangi bir kimyasal ya da ilaç kullanılmadığı için doğal bir tedavi yöntemi olarak kabul edilir. Herhangi bir yan etkisi de bulunmaz. Uygulama her yaştan ve gruptan insana yapılabilir ve acısızdır.

Biorezonans Nasıl Uygulanır?

Biorezonans tedavisinde öncelikle hastalık yani vücutta baskı oluşturan etkenler araştırılır. Tedavi kişinin belirlenen mantar enfeksiyonları, enfeksiyonlar, parazitler, manyetik alanlar, yaşadığı coğrafi bölge vb gibi olumsuz frekansları ortadan kaldırır. Bu etkenler baskılayıcı ve zarar vericidir. Etkenler temizlenince enerji akış yolları açılmış olur. Yani sistem daha düzgün işler.

Her hastalık için başka frekansta çalışan biorezonans tedavisinde alerjiler, egzama, akut, cilt lezyonları gibi hastalıkların tedavisine olukça başarılıdır.

Biorezonansın en etkili yöntemlerinden biri de gizli hastalıkları ortaya çıkarmasıdır. Örneğin bir kişinin şikayetlerinden ve yapılan testlerden ortaya çıkmayan alerji, biorezonans ile “gizli alerji” olarak ortaya çıkmaktadır. Bu da birçok ölümlü sonucun önüne geçmektedir.

Nedeni anlaşılmayan hastalıkları oraya çıkarmakla birlikte tedavisinde de büyük rol oynamaktadır. Migren, eklem ağrıları, kireçlenmeler, bel ve boyun fıtığı gibi ağrılı hastalıkların tedavisi biorezonans ile daha kolay hale gelmektedir.

Frekanslar vücuttaki ağrı bölgesinden algılanır. Ağrıyı ortadan kaldırmak için frekanslar temizlenir. Kronik ağrılarda ise vücut bir bütün olarak ele alınır ve sistem tamamen temizlenir.

Hastalıklardan korunmanın en temel yöntemi bağışıklık sistemini güçlendirmektir. Bağışıklık sistemi çökerse hastalıklar daha kolay bir şekilde vücudu ele geçirecektir. Biorezonans kronik hastalıkların tedavisinde bağışıklık sistemini güçlendirerek böbreklerin ve lenf sisteminin temizlenmesini sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirmesi yönündeki başarısıyla biorezonans tedavisini seçen hasta sayısı günümüzde artmıştır.