COP28 Etkinlik Hazırlıkları

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının TOBB’a iletilen yazıda; Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 28. Taraflar Konferansı (COP28) yan etkinlik programı hazırlıklarının başladığı bildirilmektedir.

COP28 30 Kasım – 12 Aralık 2023 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde gerçekleştirilecektir. Bahsi geçen Taraflar Konferansı süresince gerçekleştirilecek oturum ve toplantılara ilişkin detaylı bilgiye https://unfccc.int/ ve https://www.cop28.com/en internet bağlantılarından ulaşılabilecektir.

Söz konusu konferansta ülkemizin iklim değişikliği ile ilgili konularda yaptığı çalışmaların uluslararası düzeyde aktarılabilmesi ve tanıtılabilmesi amacıyla yan etkinlik programının hazırlanması planlanmaktadır.

Konuya ilişkin olarak Bakanlığın TOBB’a ilettiği bilgi notu ekte yer almaktadır. Bu kapsamda COP28 süresince kurumunuzca/kuruluşunuzca ülkemiz adına gerçekleştirmeyi planladığınız yan etkinlikler var ise; programın vakitlice hazırlanabilmesi için, katılım taleplerinin en geç 08/09/2023 tarihine kadar www.cop28turkiye.com internet adresinde yer alan formların doldurulması gerekmektedir.

COP 28-Bilgi Notu.docx (52 KB)