CPAP-BPAP Filtresi Curative Curasa

CPAP-BPAP Filtresi Curative Curasa

Alman Üretimi Auto-CPAP Sürekli Pozitif Solunum Yolu Basıncı verebilen kaliteli bir cihazdır.
image
Filtreler solunum cihazları için hayati önem taşır. Doğru filtre kullanımı cihazın çalışması ve olası hasardan korunması için önemli bir unsurdur. Filtreler ortamla birebir iletişim içinde olan aksanlar olduğu için düzenli aralıklarla kontrol edilmelidir. Curative Curasa da iki filtre mevcuttur. Cihazın arka kasasında sünger filtre ve İnce parçacık filtresi standart filtrenin arkasına takılarak kullanılır.
imageimage
Cihaz çalıştırılırken filtrenin doğru konumlandığından ve temiz olduğundan emin olunmalıdır. CPAP/BPAP hava akışından hava yolunu etkileyecek toz, polen , duman vb. gibi parçacıkları çıkarma kabiliyeti nedeniyle ultra incedir. Üç ya da altı ayda bir değiştirilmesi önerilir. Arka kasada ki sünger filtre yıkanıp , kuruduğundan emin olduktan sonra tekrar kullanılabilir fakat ince filtre tek kullanımlıktır. Cihazın kullanıldığı ortam şartlarına göre 3 ila 6 ay gibi bir sürede değiştirilebilir. Paketinden ince filtrelerden 4 ‘ lü set şeklinde çıkmaktadır.
Ultra ince filtre sayesinde, doğru filtrelenme sağlandığı için solunan havanın kalitesi artmış olur. Bu nedenle doğru filtreyi temizliğine ve kullanım durumuna dikkat ederek kullanmak
hem sağlık açısından hem de cihazın ömrünü uzatmak adına önemlidir.

                              Sümeyye BOYACI
2 Beğeni