CPAP-BPAP Filtresi Resmed S8

CPAP-BPAP Filtresi Resmed S8

Filtre ; çift katlı , polyester elyaf, dokunmamış fiber malzeme ve toz örgülü yapıdadır.

Ortamda ki tozu önlemek adına dizayn edilmiştir. Cihaz düşük basınç uyarısı verdiğin de , hava çıkışı veya filtresi tıkanmış olabilir . Hava filtresi temizlenmeli ve ya değiştirilmelidir. Aynı uyarı rampa ayarları nedeni ile de gerçekleşebilir. Bu durumda da rampa ayarları iptal edilip öncelikli olarak filtre kontrol edilir. Ayrıca cihazın etrafındaki hava akışını engelleyebilecek duvar , yatak , ısıtıcı , perde gibi etkenlerden uzak olduğundan emin olunmalıdır.

Doğru çalışma için, düzgün yerleştirilmiş , hasar bulunmayan yeniden kullanılabilen bir giriş filtresi gereklidir. Cihazı herhangi bir sıvının muhafazaya veya giriş filtresine girmesine izin verilmemelidir.

image

Filtrenin Temizlenmesi ve Değiştirilmesi

Elyaf filtre, normal kullanımda en az iki haftada bir temizlenmeli ve altı ayda bir yenisiyle değiştirilmelidir. Yıkama esnasında ovarak yıkanmamalıdır . Ortam şartları tozlu ise bu filtre en az haftada bir defa veya daha sık temizlenmelidir. Ayrıca, filtrenin değiştirilme zamanı bu duruma göre kısaltılmalıdır. Bütünlük ve temizlik için gerektiği şekilde, filtre düzenli olarak kontrol edilmeli ve yırtılmışsa ya da deforme olmuşsa yenisiyle değiştirilmelidir.

CPAP- BPAP cihazını kirli bir filtreyle çalıştırmak cihazın doğru çalışmasını engelleyebilir ve cihaz da hasara sebep olabilir. CPAP-BPAP cihazına asla ıslak bir filtre takmayınız. Filtreyi sabah temizlemenizi ve temizlenen filtre için yeterli kuruma zamanı sağlamak üzere alternatif olarak ünite ile birlikte sağlanan yedek sünger filtrelerini kullanmanızı tavsiye edilir.
Garanti kapsamına ; solunum hortumları, filtreler vb. sarf malzemeler dahil değildir.

                          Sümeyye BOYACI
2 Beğeni