Dernek Başkanımız Sayın Onur Akgün ve Sağlık Endüstrileri Platformu temsilcileri, Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin KOCA'yı Ziyaret Etti 27.09.2019

Sayın Üyemiz,

Dernek Başkanımız Sn. Onur Akgün ve Sağlık Endüstrileri Platformu temsilcileri, Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin KOCA’yı makamında ziyaret ederek sektörümüzün sorunları ve çözüm önerilerini görüştü.

Sağlık Bakanımız ile yaptığımız görüşmede, Ödeme süreleri başta olmak üzere tüm başlıkları konuşma fırsatımız oldu. Ödeme sürelerinin kısalması için gerekli çalışmaları yaptıklarını vadelerin 150-180 gün olarak planladıklarını ve gelişen süreçte söz konusu vadelerin üzerine çıkılmaması için sağlıklı bir çalışma yapıldığını belirttiler. Üniversite hastaneleri için maliye bakanlığına ivedi notuyla rapor yazdıklarını , çözüme kavuşturulması için önümüzdeki aylarda toplantı yapılacağını , süreci ciddi şekilde takip ettiklerini ancak Maliye Bakanlığının karar vereceğini belirttiler. Yerelleşme sürecini sektörle birlikte koordineli bir şekilde hareket ederek yürütmeyi planladıklarını ve Sağlık Bakanlığı bünyesinde yapılan, tüm ilgili bakanlıkların da içerisinde yer aldığı, Sağlık Endüstrisi Yönlendirme Komitesinde (Seyk) Sektör temsilcilerine de yer verilerek tüm sektörel sorunlarımızı gündeme alarak ilgili komitede çözüme kavuşturmak için hep birlikte çalışacağımızı belirttiler.Konulara hakim olması, tüm detaylarıyla kendisinin anlatması önemliydi. Çözüm üretmek ciddi adımların hızlı şekilde atılması için gayret ettiklerini belirttiler.

Umut verici ve olumlu bir görüşmeydi. Umuyoruz ki gelişen sürece hep birlikte katkı koyarak ve hep birlikte sağlıklı bir yapıya kavuşuruz.

Bilgilerinize önemle duyurulur.

Saygılarımızla.

Ege Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçileri Derneği
Tel: 0232 262 15 18
Faks: 0232 262 61 67
e-mail: [email protected]