Diyabet Hastalarının Günlük Yaşantısı Nasıl Olmalıdır?

Diyabet Hastalarının Günlük Yaşantısı Nasıl Olmalıdır

Diyabet, tedavi edilemeyen ancak yönetilebilen bir hastalıktır. Hastalığı kabullenerek ve iyi tanıyarak onunla başa çıkabilirsiniz. Ancak hastalığı yönetme de başrolü hastanın kendisi oynaması gerekmektedir. İlaçlarını zamanında almak, dikkatli beslenmek spor yapmak kişinin kendi elindedir.

Bilinçli Bir Hasta Olmak

Eğer siz bu hastalıkla yaşamayı öğrenmiş, yapmanız gerekenleri bildiğiniz kadar yapmamanız gerekenleri de öğrenmişseniz ve buna göre hareket ediyorsanız diyabet sizin için korkutucu bir hastalık değildir. İlaçları zamanında almak, sağlıklı beslenmek ve düzenli egzersiz yapmak sizin bilinçli bir hasta olduğunuzu gösterir.

Diyabet Yaşam Kalitesini Düşüren Bir Hastalık Mıdır?

Diyabet, tedavi edilmezse halsizlik, yorgunlık, görme bozukluğu, gerginlik, stres gibi bir çok rahatsızlığa sebep olmaktadır. Bunlar da yaşam kalitesini elbette düşürür. Ancak hastalık farkedildi ve tedavi süreci başlamışsa sizin hastalığı kabullenmeniz ve onunla birlikte yaşamaya alımanız demek yaşam kalitenizi yeniden sağlıklı bir insan seviyesine yaklaştıracaktır. İstediğini yiyeme, sürekli ilaç kullanma gibi durumlar ise hastalığın kabullenilmesi gereken olağan bir sonucudur.

http://www.sekerhastaligi.com.tr/diyabet-hastalarinin-gunluk-yasantisi-nasil-olmalidir/