EKG Ritim Holter Cihazı Borsam BS6930-3 Teknik Şartnamesi

image

ST08991 EKG Ritim Holter Cihazı Borsam BS6930-3

EKG Ritim Holter Cihazı Teknik Şartnamesi

1. Cihaz, hastaların 24 saat boyunca ritimlerini kaydetmek için kullanılmalıdır.

2. Cihaz 3 lead EKG kablosuyla çalışabilmeli sırasıyla 3 kanal kayıt yapabilmelidir.

3. Cihaz 1 adet AAA pil ile 3 kanal ritim analizini 1 GB SD kart üzerine kaydedilmelidir.

4. Cihaz kullanıcıyı rahatsız etmemesi için en fazla 72x53x16mm ebatlarında ve 62 gram olmalıdır.

5. Örnekleme oranı 1024Hz olmalıdır.

6. Frekens tepkisi en az 0.05Hz ile 60Hz arasında olmalıdır.

7. Cihaz içine kaydedilen hasta kayıtları bilgisayara ara kablosu ve/veya SD kart yardımı ile yüklenebilmelidir.

8. Cihaz, 1.4” LCD ekrana sahip olmalıdır.

9. Kayıt esnasında ana ekran üzerinde; haftanın günü, saat, tarih, kayıt süresi, ID numarası ve batarya volt değeri takip edilebilmelidir.

10. EKG kablosu cihaza bağlanmadığında cihaz görsel olarak uyarı vermelidir.

11. Kaydı başlatmadan önce parazitlerin önüne geçmek için tüm sinyaller izlenebilmeli böylece yanlış bağlanan yada parazitli olan ekg leadleri kullanıcı tarafından düzeltilebilmelidir.

12. Cihaz üzerinde 3 adet tuş bulunmalı ve bu tuşlar ile lead seçimi, kaydı başlatmak, sonlandırmak ve menü içinden ayarları yapmak mümkün olmalıdır.

13. EKG kazancı 0.5x, 1x, 2x olarak ayarlanabilmelidir.

14. Türkçe dil seçeneği olmalı gerektiğinde farklı diller de seçilebilmelidir.

15. Saat&Tarih ayarı yapılabilmelidir.

16. Cihazı bilgisayara bağlamaya gerek kalmadan kaydı başlatmak mümkün olmalıdır.

17. İstendiğinden kaydı erken durdurmak mümkün olmalıdır.

18. Kayıt esnasında olay işaretleme tek tuş ile yapılabilmelidir.

19. Kayıt esnasında anlık ekg çekimlerini incelemek mümkün olmalıdır.

20. Cihaz ile beraber aşağıdaki aksesuarlar verilmelidir;

• 1 adet 5 lead renk kodlu ekg kablosu
  • 1 adet omuz askılığı
  • 1 adet bel askılığı
  • 1 adet taşıma çantası
  • 1 adet 1 GB SD kart
  • 1 adet tüm seti taşıyabilmek için çanta
  1. Holter cihazı ile beraber verilecek holter yazılımının özellikleri aşağıdaki gibi olmalıdır,

2. Teklif edilen cihazlarla beraber 1 adet aynı marka ritim holter yazılımı verilmelidir.

3. Holter cihazı içindeki hasta kayıtları bilgisayara USB kablosuyla atılabildiği gibi SD kart ile de atılabilmelidir.

4. Hasta kayıtları; hasta ID’si, ismi, yaşı, cinsiyeti ve kayıt tarihine göre sıralanabilmelidir.

5. İstenmeyen kayıtları silinebilmeli, yeni kayıtlar oluşturulabilmeli, eski kayıtlar yedeklenip arşivlenebilmelidir.

6. Bilgisayara atılan hasta kaydına ait dalga formlarının ISO, J ve ST noktaları ayarlanabilmelidir.

7. Yazılımda parazit 3 adet (düşük, orta, yüksek) parazit filtreleri bulunmalıdır.

8. Hasta EKG dalga formları incelenerek istenen 2 atım arası süre hesaplanabilmelidir.

9. Dalga formlarının hız ve kazanç ayarları yapılabilmelidir.

10. İstendiği takdirde kaydın başlangıç zamanı ve bitiş zamanı ayarlanabilmeli böylece baştaki ve sondaki istenmeyen paraziteler analiz dışında tutulabilmelidir.

11. Şablonlar bölümünde atımlar sınıflandırılmalı ve her gruptaki toplam atım sayısı belirtilmelidir.

12. Atımlar kolaylıkla incelenebilmeli, değişiklik yapılmak istenen atım kısayol tuşlarıyla değiştirilebildiği gibi daha detaylı incelenmek istenen atımların üstüne çift tıklayarak toplu değişiklikler de yapılabilmelidir.

13. Kayıt esnasında meydana gelen parazitler EKG kaydı üzerinden seçilerek analiz dışında bırakılabilmelidir.

14. İstenildiği takdirde RR histogram, RR kuşbakışı ve LORENZ grafikleri incelenebilmelidir.

15. Isolated VE, VE couplet, Taşikardi, Pause, Isolated SVE, Isolated Couplet, SVE Runs, Longest R-R, ST depression atımları analiz edilebilmeli istendiği takdirde yazılım üzerinden incelenip değiştirilebilmelidir.

16. Maksimum ve minimum nabız değerleri incelenip değiştirilebilmelidir, yapılan tüm değişiklikler raporda otomatik olarak güncellenebilmelidir.

17. Yazılımda ayrıca STE ve AFIB analizleri standart olarak yapılabilmelidir.

18. Hasta kaydındaki herhangi bir EKG dalga formunun çıktısı alınabilmelidir.

19. BPM, ST, VE, SVE vs SDNN trendleri incelenebilmelidir.

20. Yazılımda saatlik minimum HR, maksimum HR, ortalama HR değerleri ve yine saatlik VE, VE Couplet, VE Runs, VE Bigeminy, VE Trigeminy, SVE, SVE Couplet, SVE Runs, SVE Bigeminy, SVE Trigeminy, AFIB/AFLUT ve Pause atım sayıları incelenebilmelidir.

21. Raporda istenmeyen rapor sayfaları çıkarılabilmeli ve saatlik full-disclosure ekg çıktısı alınabilmelidir.

22. Rapor çıktısı alınmadan önce rapor incelenebilmeli ve yazılımı rapordaki her yazıda değişiklik yapabilmeye izin vermelidir.

23. Kayıtta istenmeyen sıralı atımlar analizden çıkarılabilmelidir.