Emzirme Destekleyici Sistem Nedir?

68169ddb5b271f488eafcf0849176f3f

Emzirme Destekleyici Sistem Nedir?

Emzirme dönemindeki anneler, bazı durumlarda bebeklerini yetersiz süt geldiği için besleyemezler. Ya da bebek memeyi almayı reddedebilir. Bazı tıbbi nedenlerden dolayı, bazı göğüs ameliyatları, diyabet, hormon dengesizliği gibi durumlarda süt yetersiz gelebilmektedir. Ya da annenin olmadığı durumlarda, bir başkası bebeği beslemek zorunda kalabilir. Emzirme destekleyici sistem, böyle durumlarda, memede emzirme imkanı sağlar, bebeğin ihtiyacı olan süt ya da mamayı en iyi şekilde almasını sağlayan bir sistemdir.

Emzirme Destekleyici Sistem Nasıl Uygulanır?

Emzirme destekleyici sistemin, bir ucu biberona benzeyen bir aparata, diğer ucu da anne memesine bağlı bir hortumdan oluşmaktadır. Bu hortumun uçlarından biri emziğe takılıyor, birisi de memeye yapıştırılıyor. Biberonu da emzik kısmı aşağıya bakacak şekilde, boyuna kolye gibi takılıyor. Bebek memeyi emdikçe, hem borudan hem memeden süt gelmektedir. Emzirme destekleyici sistemin temizliği ise, 20 cm’ lik bir şırınga ile yapılabilmektedir.

Emzirme Destekleyici Sistemin Avantajları Nelerdir?

Bu sistem sayesinde bebekler memeden emmeye devam eder, bebek emerek emmeyi öğrendiği gibi, annede emzirerek emzirmeyi öğrenmektedir. Bebek memeden emmeye devam ederken, memede süt salgısının devamını ve artmasını sağlar. Emzirme destekleyici sistem sayesinde, bebek memeyi reddetmez, karnı doyar, rahatlar ve doyduğu için rahat uyur. Bu sistem sayesinde bebek süt gelmiyor diye, kızıp ağlamaz ve emmeye devam eder. Anneler sütüm bitti endişesi olmadan diledikleri kadar emzirme imkanına sahiptirler. Bebekler de emmeyi bırakmadıkları için, süt gelmeye devam eder ve süt artar. Biberon kullanımının önüne geçmektedir. Emzirmek, anne ve bebek arasında bağı güçlü tutar, bebeklerin özgüven duygusu gelişir ve emziren kadınlarda göğüs kanserine yakalanma riski de azalmaktadır. Emzirme destekleyici sistem, emzirme duygusunu yaşamak isteyen anneler için, ideal bir sistemdir.