Engelliler İçin Kaldırım İstiyoruz

Engel kimi zaman doğuştan kimi zaman ise sonradan olan bir rahatsızlık olarak tanımlanmaktadır. Engelleri bireylerin bazıları zihinsel olurken bazıları ise sadece bedensel engelle sahiptir.

Dünya’da engelli vatandaşların yaşam alanları bizzat insanlar tarafından kısıtlanmaktadır. Engelli bireyler düşünülmeden yapılmış yapılar, kaldırımlar, istasyonlar ve daha bir sürü ortak kullanım alanları engelli vatandaşların toplumdan soyutlanmasına neden olmaktadır. Engelli bireylerin yaşadığı en büyük sorunlardan biridir sokaklarda veya kaldırımda kendine ait alan bulamamak. Belediyelerin sosyal sorumluluk projeleri sayesinde bu alanlarda az da olsa bir artış görülmektedir. Bizim amacımız ise engelli vatandaşların yaşam alanlarının iyileştirilmesi ve çoğaltılmasıdır.

Biz Sesan firması olarak çoğunlukla hastaların geldiği ve bizimde firmamızın yer aldığı “Medikalciler Sokağı” olarak bilinen Fevzipaşa Mahallesi ’ndeki kaldırımların, engelli vatandaşların geçişlerini engellemeyecek, görme engelliler için özel kaldırımlar ve tekerlekli sandalye ile geçiş kolaylığı sağlamak için rampalar olacak şekilde yeniden düzenlenmesidir.

Sizde 1 imza ile bize destek verebilirsiniz.

Sesan Tıbbi Cihazlar Teknik Servis San. Tic. Ltd. Şti.

İmza İçin: Petition · Engelliler için kaldırım istiyoruz · Change.org