Ev Tipi Mekanik Ventilatör Puritan Bennett 560 Bataryası Ne Kadar Kullanılır?

Ev Tipi Mekanik Ventilatör Puritan Bennett 560 Bataryası Ne Kadar Kullanılır

Puritan Bennett 560 ev tipi mekanik ventilatör cihazı hastanelerin yoğun bakım, göğüs hastalıkları, nöroloji ve acil gibi bölümlerinde yatan ve tedavilerine evde devam edecek hastalarda kullanılır.

Puritan Bennett 560 batarya ile çalışırken, bataryanın kaç saat ve dakika kullanılabileceğini ekranda gösterir. Bu özelliği ile elektrik kesintilerinde ve hastayı taşıma esnasında avantaj sağlar. Cihaz dahili bataryası sayesinde 11 saate kadar elektriğe ihtiyaç duymadan çalışabilir. Cihazın bataryada kullanım süresi cihazın kullanım parametrelerine göre değişkenlik gösterecektir.

Hiçbir batarya ömür boyu standart kullanım süresini sabit tutamaz. Her bataryanın belirli bir şarj/deşarj kapasitesi vardır. Ancak Puritan Bennett 560 ev tipi mekanik ventilatör cihazı son model batarya teknolojisi sayesinde bu şarj/deşarj kapasitesini sizlere maximum seviyede sunar.

Yeni bir cihazın bataryası ortalama olarak 9 saate kadar dayanır. Fakat bu durum hastanın parametrelerine göre farklılık gösterebilir. Eğer 5 saat gösterip bir süre sonra 2 saate düşüyorsa cihazın bataryası arızalıdır ve yenisi ile değişimi gerekmektedir.