Evde Bakım Alan Hastalara Oy Kullanma Kolaylığı

İl Sağlık Müdürlüğü, Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinasyonunda referandumda oy kullanmak isteyen fakat sağlık yardımı olmaksızın oy kullanamayacak hastalar için gerekli tüm düzenlemeler yapıldı.

Denizli’de sağlık yardımı olmaksızın referandumda oy vermeye gidemeyecek hastalara destek olmak için sağlık ekipleri tüm hazırlıklarını tamamladı. 16 Nisan 2017’de oy kullanmak isteyen fakat sağlık durumu buna elverişli olmayan vatandaşların Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan 444 38 33 numaralı evde sağlık hizmetleri çağrı merkezini araması yeterli olacak.

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk yaklaşan referandum öncesinde Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın talimatıyla birlikte ilde bulunan sağlık yöneticileri olarak hastanede yatan veya evde sağlık hizmeti alan vatandaşların oy kullanabilmeleri için gerekli tüm hazırlıkları yaptıklarını söyledi. Öztürk: “ 16 Nisan 2017’de gerçekleştirilecek referandum öncesinde vatandaşların en temel haklarından olan oy kullanmalarının sağlanması hakkı büyük önem arz etmektedir. Bu hakkı engelleyen sağlık koşullarının ortadan kaldırılması için de Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ öncülüğünde başlatılan ve ilimizde İl Sağlık Müdürlüğü, Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinasyonunda evinde sağlık hizmeti alan, hastanede yatan ve sağlık yardımı olmadan oy kullanamayacak vatandaşlarımıza destek olacağız. Hastalarımız 444 38 33 numaralı çağrı merkezini arayarak oy kullanma taleplerini iletebilirler. Talepte bulunan hastalarımız evde sağlık hizmeti ekibi tarafından değerlendirilerek hasta nakil araçları ile oy verecekleri merkezlere taşınacak ve oy verme işleminden sonra alındıkları yere geri götürülecektir” dedi.