Evde Bakım Parası Şubat Ayı Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

image

2017 yılının gelmesiyle ödenmeye başlanan evde bakım parasına ilişkin detaylar gelmeye devam ediyor. Ocak 2017 evde bakım parası yatırılmıştı ancak şubat ayı ile alakalı detaylar hakkında henüz net bir bilgi paylaşılmamıştı. Peki evde bakım parası şubat ayı ödemeleri yapıldı mı?

2017 Ocak ayının evde bakım parasını alan binlerce insanın Şubat ayının gelmesiyle beraber hangi illerde ödeme yapıldı hakkında merak konusu olan sorular sormaya başladı. Yeni eklenen zamlarla beraber 950 Türk Lirasının üzerinde buılunan ödemelerin koşullara uygun ve engelli olan bir yakınına bakan kişilere ödenen maaştır. Yeteri kadar insanın bilmediği bu ödeme konusunda SGK’nın yaptığı açıklamalar zaman zaman dikkate alınmıyor.

Evde bakım parası ödemeleri hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. Şubat ayı için evde bakım parası ödemeleri ise henüz yapılmış değil. Her ayın 9’u itibariyle hesaplara yatırılan paraların ödenildiği biliniyor. Buna göre Şubat 2017 evde bakım parası yatan illerin tam listesine ilişkin detaylarıın 9 Şubat 2017 tarihinde netlik kazanacağı ifade ediliyor.

EVDE BAKIM PARASI BEDELİ NE KADAR?

1- 2017 yılı için ilk altı ay ödeme bedeli: 952.47 Türk Lirası
2- 2017 yılı ikinci altı ay ödeme bedeli: 990.57 Türk Lirası

http://www.kamupersoneli.net/ekonomi/evde-bakim-parasi-subat-ayi-odemeleri-ne-zaman-yapilacak-h22558.html