Gana Ticaret Merkezi Kurulum SEİS Duyurusu

Paydaşımız/ Sendikamız SEİS (TÜRKİYE SAĞLIK ENDÜSTRİSİ İŞVERENLERİ SENDİKASI) tıbbi cihaz sektörünün; daha güçlü, kapasiteli ve gelecek vadeden yeni pazarlara ulaşmalarına imkân sağlayacak oluşum ve organizasyonları tesis etmek yönünde, yaklaşık bir yıldır çalışmalar yapmaktadır.

Bu Kıymetli Çalışmaları neticesinde, Afrika kıtasının ticari olarak büyüme potansiyelinin yüksek olduğu ve bölge ülkeleri tarafından imzalanarak 01.01.2021 tarihinde yürürlüğe giren serbest ticaret anlaşmasının da mevcut ticari potansiyelin artmasına önemli katkı sağlayacağı öngörülmüştür. Bu tespitler neticesinde, istikrarlı yönetime sahip olması, uluslararası ticaretin merkezi , bankacılık sistemi ve lojistik altyapısının gelişmiş olması bakımından, Gana-Akra ticaret merkezi olarak seçilmiştir.

Bu çalışma ile paydaşımız SEİS, sektörümüze Afrika’nın kapılarını açarak, Türk Ekonomisinin gelişmesine ve İhracatımızın artmasına katkıda bulunmayı hedeflemiştir. Gana ticari alanındaki yer kısıtlamasından dolayı, kurulacak ticaret merkezinde tıbbi cihaz sektöründen öncelikle 30 firmanın yer alması planlanmıştır. Ticaret merkezinde ürünleri ile yer alacak firmalarımızın T.C. Ticaret Bakanlığınca bütçelenen teşviklerden yararlanmaları sağlanacaktır.

Ekte bilgilendirme metni ve cihaz-malzeme grupları belirtilmiştir. Konuyla ilgili olarak ilgili ayrıntılı bilgi taleplerinizi, paydaşımızın, [email protected] eposta adresine iletebilir veya 0312 430 65 63 nolu telefon numarasından direkt konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sektörümüz için anlamlı ve değerli olacağını düşündüğümüz söz konusu çalışmayı siz değerli dernek ve üyelerimizle paylaşarak bilgi ve dikkatlerinize sunmak istedik.