Gül Suyu İle Nasıl Cilt Bakımı Yapılır?

unnamed

Her insan canlı, pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak ister. Hatta bu uğurda nice ilaçlar kullanır ve nice tedaviler görür. Fakat cildimizi korumak için illa bir ilaç kullanıp, illa tedavi olmamıza gerek yoktur. Nasılmı? Tabiki gün suyu sayesinde. Gül suyu: siyah noktaların ve sivilcelerin baş düşmanı olarak da bilinmektedir. Düzenli olarak uygulanırsa cildinizi siyah noktalar ve sivilcelere karşı koruyacaktır. Ayrıca gül suyu kolaylıkla elde edilebilir bir şeydir. Bu konuda aklınıza takılan her ne varsa makalenin devamında.

Gül suyu her cilt tütüne fayda edermi?
unnamed (1)

Gül suyu kullanmak isteyen bir çok kişinin en çok merak ettiği konu. “Gül suyu her cilt türüne fayda edermi?” burada bu soruya açıklık getirelim. Gül suyu doğru bölgede kullanıldığı taktirde her cilde fayda etmektedir. Eğer ki “Ben kullandım fayda etmedi” diyorsanız. Ya kullandığınız gül suyu orjinal değildir, yada kullanma şeklinizde bir hata vardır. Bütün her şeyi denedim ama yinede olmadı diyorsanız: cildinizle alakalı bir uzmana görünmenin vakti gelmiş demektir.

Gül suyu cildimize nasıl fayda eder?
images (6)

Gül suyu: hem onarıcı hemde önleyicidir. Sivilceler ve siyah noktalarla mücadele eder. Tabiki gül suyunun faydaları bununla sınırlı değildir. Cildinizde oluşan tıkanıklığı açmaktadır. Ayrıca kızarıklık ve şişliğe iyi gelmektedir. Bütün bunlarla beraber, güneşlenme sonrası oluşan hasarların, minimum seviyeye çekilmesi için de gül suyu tercih edilebilir. Bir çok derde deva olan gül suyunun kullanımı da oldukça basittir.

Gül suyu nerede satılır?
images (7)

Gül denince insanın aklına ilk olarak Isparta geliyor. Kesinlikle orjinal ve doğal gül suyu Isparta’da üretilmektedir. Piyasada orjinal olmayan yada yarı orjinal yarı katkı bir çok gül suyu bulunmaktadır. Bunu ayırt etmek oldukca zordur. Ancak kullanırsınız fayda etmez, öyle anlarsınız. Durum böyle olduğuna göre, internet siparişleri pek tavsiye edilemez. En yakın eczaneden almanız gerekmektedir. Sahte çıkarsa veya memnun kalmazsınız, en azından karşınızda bir mahattap olur bu şekilde. Fiyat konusunu ise şu şekildedir: 100 ml 15 TL. Genel olarak böyle ancak aldığınız yere ve ürüne göre değişebilir.

Gül suyu nasıl kullanılır?

Gül suyu kullanmak isteyenlerin bir diğer merak konusu da nasol kullanacak olmaları. Kullanımı oldukca basittir. Mümkünse bir sprey şişe olması gerekmektedir, fakat böyle bir şişe yoksa da kullanım sağlanabilir. Cildinize zarar vermeyecek sertlikte bir bez yada bir pamuk üzerine, gül suyunu dağıtmanız gerekmektedir. Bu bez veya pamuk ile sorun yaşadığınız bölgeyi temizlemelisiniz. İlk temas esnasında bile bir ferahlık söz konusu olacaktır.

Bu makale sizin için faydalı oldumu?

Bu makalede gül suyunun cildimize olan faydalarını ele aldım. Umarım herkes için faydalı ve geliştirici bir makale olmuştur. İlgi duyan, okuyan ve destek olan herkese teşekkür ederim. Görüş, öneri ve istekleriniz varsa, yorum olarak beyan etmenizi rica ediyorum. Herkese sağlıklı ve keyifli forumlar dilerim.

Ayrıca antiseptik özelliği bulunan gülün yaprakları, ishalin kesilmesinde, bademcik ve boğaz iltihaplanmalarının tedavi edilmesinde kullanılır.

Gül suyu en çok sivilceler için faydalı. Sivilceleri kısa sürede kurutur, deriyi yeniler ama bunun için gerçek gül suyu olması gerekir. Kozmetik mağazalarında satılanların aynı etkiyi göstereceğini sanmıyor.