Hasta Taşıma (Kaldırma) Lifti Antano ULISSE EL Teknik Şartnamesi

image

Hasta Taşıma (Kaldırma) Lifti Teknik Şartnamesi

 1. Cihaz, yoğun bakım ve klinikte yatan hastaların değişik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hastayı farklı pozisyonlarda kaldırmaya uygun yapıda olmalı ve en az 180(+/-10) kg kadar hasta taşımaya imkan vermelidir.

 2. Cihaz, 220 V ve 50/60 Hz şehir elektriği ile şarj edilmelidir. Ayrıca 2 adet aküye sahip olmalı böylelikle değişik ortamda kullanmaya ve transporta imkan vermelidir.

 3. Cihazın elektrik sisteminde oluşabilecek bir arıza için acil akımı kesecek bir şalter sistemi olmalı ve arıza durumunda yedek bir motor mekanizma kumandası ile hasta indirilmelidir. Ayrıca tüm sistemin arızalanması durumunda, manuel kullanım halinde hasta tekrar indirebilmeli ve her şekilde emniyeti ve konforu sağlanmalıdır.

 4. Akü tam şarj olduktan sonra maksimum 30 kez (+/-10) lifting yapmaya elverişli olmalıdır ve bir şarj göstergesi olmalıdır.

 5. Cihaz, değişik aksesuarların kullanılmasıyla birlikte hastayı yatar, oturur pozisyonda kaldırabilme özelliğinde sahip olmalıdır.

 6. Cihaz, ikisi kilitlenebilir 4 adet anti-statik tekerleğe sahip olmalıdır ve kolaylıkla taşınabilmelidir. Bu frenlerden ikisi kilitlenebilmelidir.

 7. Cihaz, elektromekanik kablolu uzaktan kumanda ile yukarı aşağı hareketleri yapabilmelidir.

 8. Taşıma aparatı (sling) en az 180 kg taşıma kapasitesine sahip, baş destekli ve yıkanabilir malzemeden, hasta pozisyonuna göre ayarlanabilir yapıda olmalıdır.

 9. Cihaz, kolay taşınabilmesi için en fazla 50(+/-5) Kg. olmalıdır. Kullanım dışında kendi üzerinde sökülerek hacmi küçülmeli, böylelikle fazla yer kaplamamalıdır.

 10. Cihaz üzerinde mekanik bir kol olmalı ve bu kol ile cihazın ayak kısmı açılıp kapanabilme özelliğine sahip olmalıdır.

 11. Cihaz, 2 (iki) yıl garantili olmalıdır. Garanti bitiminden itibaren 10 yıl ücreti karşılığında servis ve yedek parça garantisi olmalıdır.

 12. Cihaz (ISO 9000, TÜV, CE, UL, TSE vs) kalite belgelerinden en az birine sahip olmalıdır.