Hastane önünde korsan rezaleti!

İzmir’in en yoğun hastanelerinden biri olan Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi önü gece-gündüz korsana teslim oldu. Hastane önüne yuvalanan korsan otoparkçılar, hastaneye yakınlarını ziyaret ya da acil hasta bırakmak için gelen vatandaşların üzerine kabus gibi çöktü. Geçmişte sadece hava karardığında ortaya çıkan korsanlar artık iyice aymazlığa vurarak gündüz vakti de insanları rahatsız etmeye başladı.

İsmini vermek istemeyen bir hastane görevlisi, “Para vermeyi kabul etmezsek otomobilimize zarar vermekle tehdit ediyorlar. Buna bir çözüm bulunmalı” diye konuştu.

POLİSTEN KAÇIYORLAR

Öte yandan vatandaşlar polise haber verdiklerinde, korsan otoparkçıların polis memurlarını gördüğü zaman sokak aralarına kaçtığını söyleyerek, “Burada sürekli sivil polis olmalı. Başka türlü çözüm yok. Biz burada kendi yakınlarımızın acısıyla uğraşmaya çalışırken korsan otoparkçılar bizi soyuyor. Bu resmen gaspa giriyor. Artık yeter” diye tepki gösterdi. Öte yandan sosyal medyada faaliyet gösteren “İzmirde Çevirme Radar” isimli Facebook ve Twitter kullanıcısının hastane önünde korsan otoparkçının zorla para aldığına dair yayınladığı video tıklanma rekorları kırdı. Video birkaç günde yüzbinlerce kez tıklanıp binlerce kez paylaşılırken vatandaşlar hastane önünde yıllardır süren korsan otoparkçı furyasının sona ermemesine tepki gösterdi. Vatandaşlar sosyal medya hesabında, “Emniyet görevlileri şikayetçi olmadan gelmiyor. Biz buraya hastalarımızı mı bırakacağız yoksa şikayetle mi uğraşacağız. Burada sürekli bir polisin olması gerekiyor” gibi paylaşımlarda bulundu.