Havanızı tazeleyin (Negatif enerjiyi savmanın yoları)

images (9)

Enerji dediğim zaman aklınıza ilk olarak neler geliyor? Yada hiç düşünmeyin, ben sizin için en çok merak edilenleri derledim.

Evinde negatif enerji varmı? Varsa bunu nasıl anlarım?

Evet enerji denilince akla gelen ilk sorulardan birkaçı bunlar. Eğerki evin içinde sürekli baş ağrısı, huzursuzluk, tartışma gibi durumlar yaşanıyorsa. Bir türlü mutlu olamıyorsanız. Duvarlar üzerinize gelmesede size bir daraltı geliyorsa. Evinizden yakın zaman içinde bir kişi vefat etmiş ise o evde negatif enerji söz konusudur. İlk olarak ev bir güzel temizlenmeli, güzel kokular sıkılmalı.

Yeni taşındıysanız

Evde hiç bir anınız yoksa, yeni taşındıysanız, bu sorunları yaşıyorsanız, sizden önce o evde yaşayanlar hakkında bilgi almanızda fayda var. Çok kullanılan bir söz vardır ağlayanın malının gülene hayrı olmaz diye. Belkide o ev öyledir.

Negatif enerji her yerde

Aslında sadece evlerde olduğunu düşünmek yanlış olurdu. Toplu taşıma araçlarında, kafelerde veya herhangi kapalı ortamlarda bu enerjiler sizi bulup üzerinize yapışabilir. Eğerki aurası düşük biriyseniz bu enerji size daha çabuk işleyecektir.

Dünya tedbir alıyor.

Eski yıllardan beri dünyanın her yerinde, bu sorunun çözümü atanmış ve bulunmuştur. Enerji temizlikleri yapılmaktadır. Bir çok şekilde enerji temizlenebilir, fakat ben en çok başvurulan yöntemleri ele almaya çalışacağım. Umuyorum ki herkes için sağlıklı ve faydalı bilgiler olur.

En çok bilinen yöntem ada çayı

Adaçayı latince salvia yani iyileşmek kelimesinden türemiştir. Aşırı bir titreşime sahip bu bitki tüm zayıf titreşimleri üzerine çeker. Aynı zamanda adaçayının özü içerisinde yer alan, sinirleri sakinleştiren yağ bu maddeler yakılmasıyla kendini gösteriyor. İyi derece sakinleştiren ve huzur verici, dinlendirici etkiye sahip bu yağ sizi mayıştırmıyor tam tersi zihni açıyor. Adaçayına bilgelik bitkisi denmesinin nedeni de diyebiliriz.

Adaçayını nasıl tüketiyoruz

Başlamadan önce niyet edilmesi gereklidir… Enerjilerle çalışmanın ve yönlendirmenin en mühim şartı niyet olarak bilinir.

“Negatif enerjilerden yuvamı veya şahsımı kurtarmaya niyet ettim” gibi sade bir niyet yeterli olacaktır.

Alanı ferahlatmak adına Adaçayını bir kase içerisinde yakıyor ve tüten dumanı o alana dağılmasını sağlıyoruz. Bu konuda hislerimize güvenebilirsiniz. Buna izin verdiğiniz taktirde sizi nerelerin ne zaman temizlenmesine dair yönlendirecektir. Bundan ziyade çok fazla kullanılan alanlar olabilir, genellikle koridorlar, salon ve yatak odaları, yuvanıza herhangi bir misafiriniz uğrayıp gittikten sonra kendinizi ağırlaşmış ve yorgun bulduğunuzda yapabilirsiniz.

Bundan ziyade bir diğer uygulama:

Cam bardak içerisine bir tatlı kaşığı tuz bırakıp yarıya kadar sirke takviye ediyorsunuz. Aynı derecede su bırakarak bardağı tamamlıyorsunuz. Bu bardağı evinizde itina ile görünmeyen köşelerden birine bırakıyorsunuz. 24 saat geçtikten sonra evinizdeki tüm kötü enerji bu suya çekilecek ve evinizin havası temizlenecek.

Neden görünmeyen bir köşe giyecek olursanız. çünkü negatif enerjinin deposu dur görülmeyen yerler. Ayrıca evde tozun oluştuğu yerlerde negatif enerjiye yuva olan yerlerdir.

Hangi aralıkta yapılabilir?

Aslında suyun içinde bir değişim olduğunda. Suyun beklemeden dökülmesi, ve yenilenmesi gerekir. . Ama hiçbir bir değişim olmuyorsa ilk dönemlerde. bir kaç günde değişsenizdr olur. sonra bu durumu alışkanlık haline getirdiğinizde evinizde aşırı negatif enerji eskisi kadar bulunmayacağı için daha geç sürelerle yenileyebilirsiniz.

Bunun içinde sezgilerinize güvenmeniz gerekir aslından. Yani evinize dostlarınız geldiğinde, evde tartışma yaşandığında, üzücü bir olay olduğu taktirde, evde gerginlik oluştuğunda gibi diyebiliriz.

Son tavsiye

bir limonu ikiye bölüyoruz. Yarısının içine tuz katıyor ve bir kase içinde yine odanın görünmeyen bir köşesine bırakıyoruz. Bu da yine ortamın havasını temizleyen, yükselten ve sizin ruh durumunuza pozitif yönde etkiler eden müthiş bir yöntem.

Yatak odanıza yani başucunuza bırakırsanız. siz uyurken, bir gün içinde üzerinizde toplanan negatif havayı temizleyerek yeni bir enerji ile güne merhaba demenizi sağlar. Ve gerçekten çok rahat , huzurla uykuya geçmeniz yardımcı olan etkili bir uygulama bu.

Okuyan ve katkı sağlayan herkese şimdiden teşekkür ederim. Sağlıklı ve keyifli forumlar dilerim.

Dışarıya çıktığımız her an gerek toplu taşıma araçlarında gerek negatif enerji olan ortamlardan negatif enerjiler üzerimize yapışıyor. Ve eğer bir insanın aurası zayıfsa orada delikler oluşuyor bu deliklerden çok daha çabuk giriyor bu negatif enerjiler. Dünyada pek çok kültürde çağlardan beri enerjisel temizlikler yapılmakta. Tüm kültürleri incelediğinizde pek çok enerji temizliği yöntemine rastlayabilirsiniz.

Adaçayının sakinleştirici etkisi vardır. Sadece içmek yerine evde adaçayı yakmak da evdeki negatif enerjiyi alır.