Heyet Raporu Nedir? Nasıl ve Neden Alınır?

merhaba. eğer sağlık kurulu raporunuz hazırlandıysa ve şirketiniz bunu kabul etmiyorsa, noter aracılığı ile bildirim yapabilirsiniz.

Hocam ika iş yeri Dr onay vermeden fesih yapmiyor ayrıca noterden göndermek işe yararmı ika fesih yapmaya bilir yine birde iş yeri Dr tekrar baska bir hastaneye gönderiyor ordanda al rapor diyerek.

eğer aldığınız rapor sağlık kurulu raporu ise hukuki geçerliliği vardır. noter aracılığı ile şirketinize bilgilendirme yaparsanız işleme almak zorundalar. şirketinizle bir ihtilafa düştüyseniz mutlaka avukat desteği alarak işlemlerinizi yapınız.

Merhaba hocam. Ben bilgisayar mühendisliği öğrenciyisim. bu yıl mayıs ayında %40 2 yıl Süreli engelli raporu aldım.mezun olmama 3.5 yıl var. Ben okulum bitince özel şirketlere girerken sağlık kurulu raporu istiyorlarmış.Raporumda atipik psikoz yazıyor kronik süreğen yazıyor.Özel şirketler süresi bitecek olan bu raporu görebilirler mi, yani bilgisayar mühendisi olmama engel teşkil eder mi bu rapor???

merhaba. raporu siz beyan etmedikçe göremezler. gerekirse güncel rapor alıp sunabilirsiniz. eğer genel sağlık durumunuzda bir problem yoksa iş hayatında sorun olacağını sanmıyorum.

1 Beğeni

evet. siz beyan etmedikçe göremezler. zaten iyileştiyseniz sorun olmayacaktır.

Merhaba hocam ben 39 yaşında bayanım yaklaşık 20 senedir astım hastasıyım alerjimde var çalışmakta zorlanıyorum 1200 prim günüm var sizce malulen emeklilik hakkı kazanabilirmiyim

Merhaba. Bunun için öncelikle sağlık kurulu raporu almanız gerekiyor. Eğer sağlık durumunuz çalışmaya elverişli değilse emeklilik hakkınız doğabilir.

Hocam merhaba askerlik görevimi şu anda yapmaya devam ediyorum yükümlü erim benim gitelman sendromu (hipokalemi ve hipopotasemi) hastalığım var 3 yaşımdan bu yana askeri heyete sevk edildim kan idrar ultrason vs verdim sonuçlar gayet normal çarşamba günü heyete çıkacağım muaf olur muyum gitelmandan dolayı?

Merhaba doktor oğluma hipoglisemi tanısıyla şeker ölçme cihazı raporu çıkardı çıkarmayın raporu dememe rağmen çıkardı raporu 1 hafta oluyor. Tam tani konmadi ilaç falan da yok kullandığı… ben cihazı almadım rapor e nabizda gözüküyor iptal ettirebilir miyim lütfen cevaplar mısınız

merhaba. rapor iptali için yine aynı sağlık kuruluna başvurabilirsiniz.

merhaba. eğer mevcut sağlık durumunuz askerlik yapmaya elverişli değilse muaf olabilirsiniz.

merhaba. 399 a tabii devlet memuruyum. görev sürem 1.5 sene.
işe giriş heyet raporu için devlet hastanelerini zorunlu tutmuşlardı.
şimdi 6 haftalık hamileyim. bu süreçte ücretsiz izin kullanmak istemiştim. böyle bir hakkımız yokmuş fakat heyet raporu ile ( gebelik sürecini yatarak geçirme ) ücretsiz izine başvuruda bulunabiliyormuşum. mevzuatımıza baktım ama özel veya devlet ayrımı yapılmamış. özel hastaneden aldığım heyet raporu geçerli oluyor mu?
teşekkür ederim.

merhaba. bahsettiğiniz mevzuatı bilmiyorum ancak eğer tam teşekküllü ve sağlık kurulu olan bir özel hastaneden rapor alırsanız işlemlerin geçerli olacağını düşünüyorum.

Hocam merhaba iyi günler 8-10 yaşları arasında epilepsi nöbetlerim olmuştu ilacı o yıllar arasında kullandım ve kestim şuan 22 yaşındayım 12 yıldır ilaç kullanmıyorum nöbetim yok 6 aylık takiplerim de yapılmış ehliyet almak istiyorum aile hekimim 3 branşa gönderdi kbb göz nöroloji üç doktordan da 2.grup sürücü olur aldım ama nüfus müdürlüğünde onaylatamıyorum heyete gidip 3 norolöji doktorunun onay vermesi lazım diyorlar bugün sağlık kuruluna gittim 3 doktora onaylatabilir miyim diye öyle bir şey yok olmuyor diyip gönderdiler cevabınızı bekliyorum

merhaba. hastanenin sağlık kurulu birimine dilekçe vererek sağlık kurulu raporu istediğinizi belirtirseniz yardımcı olmaları gerekir.