Heyet Raporu Nedir? Nereden Alınır?

Heyet raporu, bir işe girerken veya bir üniversiteye kayıt olurken, vs sağlıklı olduğunuzu kanıtlayan bir rapor türüdür. Bunun yanı sıra, sağlıklı olmadığınızı ispat etmek için de bu rapora ihtiyaç duyduğunuz dönemler olabilir. Bu rapor uğruna bir çok kontrolden, bir çok poliklinik doktorundan imza almanız gerekmektedir. Bu belge nasıl alınır? Ne kadara alınır? Nereden alınır? Ve neden alınır? Birlikte inceleyelim.

Heyet raporu Özel hastanelerden veya tam teşekküllü devlet hastanelerinden alınabilir. Genel olarak sizden istedikleri 3 Adet vesikalık fotoğraf, bunun yanı tc kimlik fotokopisi isteniyor. Birde sağlık raporu istediğinize dair bir dilekçe vermeniz gerekiyor. Bu dilekçeyi hastanelerde bulabilirsiniz.

Heyet raporu ücreti ne kadar diyecek olursanız, işin orası biraz can sıkıcı. Çünkü bu özel hastanelerde değişen bir rakam. Biz ortalama bir hesap yapmak istersek eğer, tam teşekküllü devlet hastanelerinden muhasebe edelim. Bu hastanelerde ortalama 100-150 TL civarı alınan bir rapor. Göz için 50 TL kan tahlili içinde 40-50 TL gibi ekstra ücretler çıkabiliyor. Üzülerek söylüyorum ki forum böyle.

Heyet raporu ne kadar süre için de alınır diyorsanız eğer, bu da biraz meşakkatli ve hastaneden hastaneye değişim gösteren bir durum. Ortalama yarım gün içerisinde bütün işlemleriniz tamam olabilir. Özel hastanelerde yoğunluk az olduğu için daha kısa sürebilir. Ancak belgeyi hemen elinize almak mümkün değil. Rapor ortalama 3-4 gün içerisinde hazırlanır ve teslim edilir.

Kısaca heyet raporu

Kısaca heyet raporu almak isteyen bir kişi. Sabah erkenden, 3 vesikalık fotoğraf ve bir tc kimlik fotokopisi ile yola çıkmalı. Çevresinde veya bütçesine uygun belirlediği bir hastaneye gitmeli. Neden almak istediğinizi de yazmanız gereken bir dilekçe istenmeli hastaneden. Bu dilekçeyi doldurup kontrollerden geçmeniz gerek. 3-4 gün içerisinde bekleyip raporunuzu alabilirsiniz.

Bunlara dikkat

Heyet raporu çoğu zaman önemli işlemler için lazım olur. Eğer bir kurum veya bir iş yeri sizden rapor istiyorsa veya bir belge için kullanmak istiyorsanız, bu belgeyi talep eden kişi ve kuruluşlara, nerden almanız gerektiğini sorun. Bazı durumlarda kişi devlet hastanelerinden rapor alıp, gerekli yere gidiyor. Ancak kişi veya kuruluşlar, bir hastane ismi verip oradan almasını talep ediyor. Yani kişinin bütün emeği kısaca bir çırpıda hiç ediliyor. Buna özenle dikkat etmeye calışın arkadaşlar.

Siz daha önce hiç heyet raporu aldınız mı? Ne gibi zorluklar yaşadınız? Tecrübelerinizi ve bilgilerinizi bizle paylaşınız. Çünkü ben madalyonun kağıt üzerinde ki yüzünü anlatıyorum, bir de bu işin öteki yüzü vardır. Bu öteki yüze örnek vermek gerekirse, ekstra ücret isteyen hastaneler, ekstra ücret isteyen doktorlar, sağlıksız olduğunuzu iddia edip sağlıklı belgesi çıkaracağını söyleyenler, bunun için ücret isteyenler gibi durumlar yaşarsanız kesinlikle uzak durun ve burada paylaşın. Allah böyle insanlarla karşılaştırmasın.

Devlet hastanelerinde heyet raporu vermek için belirlenmiş günler var.
Heyet raporu almak isteyen kişiler. Sabah 3 vesikalık fotoğraf ve bir tc kimlik fotokopisi ile bir devlet hastanesine gitmeli. Hastanelerde rapor için hazır dilekçeler var. Bu dilekçeyi doldurup danışmaya verilir. Gelin dedikleri gün gidilir. Çeşitli birimlere yönlendiriliyoruz. Muayeler bittikten sonra3-4 gün içerisinde raporumuzu alabiliyoruz.

1 Beğeni

bazen heyette olan hekimler hastanede olmayabiliyor. örneğin yurt dışında olabiliyor. öyle bir durumda hekimin gelmesi mi bekleniyor yoksa yerine vekalet eden başka bir hekim oluyor mu?

Benim askerlik işlemlerin de göz doktoru doğum iznine ayrılmıştı. Gelmesini bekledim. Celp dönemi geçiyor diye başka hastaneye sevk etmişti. Zannedersem ilgili doktor şart gibi bir şey

kaç günde çıktı rapor.

1 Beğeni

ülkemizde maalesef bu tip olaylar duyuyoruz. haklarımızı bilmeliyiz ve ona göre hareket etmeliyiz.

1 Beğeni

1 hafta icin de tamamlamistim. Zaten sevk kagidinin suresi de maxsimum bif haftaya denk geliyordu

İki ayrı zamanlarda sağlık raporu almıştım. Devlet Hastanesinden ve zorluk çekmemiştim.

1 Beğeni

sanırım güncel olarak 200 tl isteniyor heyet raporu için.

1 Beğeni