Irak (Bağdat) Ticaret Heyeti

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından Derneğimize iletilen yazıda Irak ile olan dış ticaret hacmimizi artırmak ve firmalarımızın yeni iş birlikleri tesis etmeleri, pazar araştırması yapmaları ve yeni iş ve yatırım fırsatlarını değerlendirmeleri amacıyla, Irak’ın Başkenti Bağdat’a yönelik bir fiziki ticaret heyeti düzenlendiği belirtilmektedir.

Detaylı bilgi için yazının devamını sizlerle paylaşıyoruz.

IRAK PAZARINDAKİ FIRSATLARI KEŞFEDİN!

Yeni müşteriler bulun, pazar araştırması yapın, ikili görüşmelere katılın, potansiyel müşterilerinizle buluşun.

Tarih
05-08 Haziran 2023

Başvuru için son tarih:
20 Nisan 2023, Perşembe

Sektörler
Başvurular Hızlı Tüketim Ürünleri, Tekstil ve Hazır Giyim, İnşaat ve Yapı Malzemeleri, Tıbbi Malzeme ve Cihazlar, Kimyevi Maddeler ve Mamulleri, Mobilya Kâğıt ve Orman Ürünleri başta olmak üzere Tüm Sektörlere açıktır.

Etkinlik Taslak Programı:

IRAK (BAĞDAT)
GENEL TİCARET HEYETİ TASLAK PROGRAMI
5 - 8 Haziran 2023

5 Haziran 2023, Pazartesi

04.00

İstanbul Havalimanı’nda Toplanma ve Check-In.
(Not: Uçuş Check-In işlemleri katılımcılar tarafından gerçekleştirilecektir.)

07:10 - 10:00

İstanbul’dan Bağdat’a Uçuş (TK306)

12:00

Hotele Varış ve Check-In

6 Haziran 2023, Salı

09.00 – 10.00

Kayıt

10.00 – 10.30

Açılış Konuşmaları

10.45 – 17.00

Türkiye ve Irak Firmaları Arasında İkili İş Görüşmeleri

12.00 – 13.30

Öğle Yemeği

18.00 -22.00

Heyet Akşam Yemeği

7 Haziran 2023, Çarşamba

10.00 - 17.00

Pazar Araştırması / Firma Ziyareti

8 Haziran 2023, Perşembe

07.00

Hotel’den Check-Out ve Havalimanına Transfer

08.00

Havalimanına Varış ve Check-In

10.50 – 14:00

Bağdat’tan İstanbul’a uçuş (TK307)

Katılım Ücreti:
Ekonomi Sınıfı Uçak Biletli Katılım Ücreti: 25.000-TL

Başvuru

Heyete başvuru için https://delegations.tim.org.tr/event/iraq-baghdad-2023/company/register internet bağlantısında yer alan başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Firma bazlı yapılacak ön çalışmanın ardından heyete katılımı uygun görülen firmalarımızdan Ekonomi Sınıfı uçak biletli katılım paketi için 25.000-TL tahsil edilecektir.

Heyete İlişkin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yurt dışına çıkışta ibraz edilmesi gereken Vize ve Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu’nun temini katılımcının sorumluluğundadır. Irak’a seyahat edecek Umuma Mahsus, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport hamili Türk vatandaşları vizeye tabidir. Vize başvurularının katılımcılar tarafından münferiden gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
Irak’a girişte herhangi bir kısıtlama ve COVID testi veya karantina zorunluluğu bulunmamaktadır.
Heyete katılım için öncelikle https://delegations.tim.org.tr/event/iraq-baghdad-2023/company/register internet adresinde yer alan Başvuru Formu’nun doldurulması gerekmektedir. 06 Haziran 2023 günü Bağdat’ta düzenlenecek ikili iş görüşmeleri kapsamında Meclisimizce firma eşleştirme hizmeti alınacak olup, Heyet Başvuru Formu’nda paylaşılan sektör bilgileri doğrultusunda firmalarımızın katılımlarına dair bir ön değerlendirme yapılacaktır. Katılımı uygun görülen firmalarımıza konuya ilişkin bilgilendirme e-posta aracılığıyla yapılacaktır.
Katılım bedeli, aşağıda belirtilen paket kapsamında ekonomi sınıfı uçak bileti ile seyahat için 25.000-TL’dir. Katılım bedelleri, ön başvuru onayı alındıktan sonra tahsil edilecek olup, https://delegations.tim.org.tr/ sitesi üzerinden kredi kartı ile veya TİM Banka hesaplarına havale ile yapılabilmektedir.

Ödemelerin, Başvuru Formu doldurulduktan sonra katılımcının belirtmiş olduğu e-posta adresine gönderilen onay mesajı içeriğindeki katılımcıya özel bağlantı üzerinden kredi kartı ile veya Meclisimizin banka hesabına havale yoluyla gerçekleştirilmesi mümkündür. Meclisimiz banka bilgileri katılımı uygun görülen firmalarımıza e-posta aracılığı ile iletilecektir.
Katılım bedeli ödemelerinin, başvurucu firma hesabından yapılması gerekmektedir.
Heyete katılım ödeme dekontlarının Meclisimize ([email protected]) ulaşmasıyla kesinleşecektir.
B2B görüşmeleri esnasında katılımcı firmalarımız eşleştirme yapılan yabancı firmalarla bireysel olarak görüşecektir. İhtiyaç halinde tercümanlık hizmeti verilecektir.
Konaklama ve iş forumu ile ikili iş görüşmelerinin yapılacağı otel bilgisi netleştiğinde katılımcı firmalarımıza bilgi verilecektir.

Heyete katılımın kontenjanla sınırlı olması sebebi ile başvuru ve ödemelerin son güne bırakılmaması önem arz etmektedir.

Heyet hazırlık çalışmaları kapsamında B2B eşleştirme hizmeti alınan firmaya ödeme yapılması, uçak biletlerinin kesilmesi ve otel rezervasyonlarının yapılmasının ardından katılımcının katılımını iptal etmesi durumunda ücret iadesi yapılamamaktadır.
Ülkeye girişte yapılacak gümrük kontrollerinde başvuru sahibinin geçmişte Irak’a giriş-çıkışta yaşamış olabileceği olumsuz durumlar (sınır dışı, vize süresini geçirme vb.) nedeniyle kişinin kendisinden kaynaklı yaşanabilecek sorunlarda Meclisimiz sorumlu olmayacak ve bu gibi durumlara istinaden yapılacak iade talepleri kabul edilmeyecektir.
Meclisimizin, Irak (Bağdat) Ticaret Heyeti’ni gerekçe göstermeksizin iptal etme hakkı saklıdır.

Katılım Ücretine Dâhil Olan Hizmetler:

İstanbul-Irak(Bağdat)-İstanbul Gidiş-Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
5 yıldızlı otelde 3 gece konaklama
İkili İş Görüşmeleri (B2B)
Toplantı günü öğle ve akşam yemekleri
Seyahat Sağlık Sigortası
Heyet kapsamındaki transferler
Toplantı günü gerek duyulduğunda tercüman hizmeti

Katılım Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler:

Yurt Dışı Çıkış Harç pulu
Otel ekstraları ve özel harcamalar

İletişim
Nazmiye KURTOĞLU
E-posta: [email protected]
Tel: 0212 454 01 78

Başvuru

Lütfen aşağıdaki HEYET BAŞVURU FORMU butonuna veya https://delegations.tim.org.tr/event/iraq-baghdad-2023/company/register linkine tıklayınız.