İstanbul İl Sağlı Müdürlüğü Pilot Çalışma Tıbbi Cihaz Satış Merkezi İşlemlerinin Elektronik Ortamda Yapılması Hakkında Duyuru

TÜMDEF tarafından derneğimize iletilen yazıda İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Tıbbi Cihaz Satış Merkezlerinin başvurularının (açılış, nakil, devir, personel işleri vs) 10 ilçede öncelikle elektronik ortamda kabul edilmesi ile ilgili pilot çalışma başlatıldığı ifade edilmektedir.

Konu ile ilgili Müdürlük bilgilendirmesi aşağıdaki gibidir.

İlimizde faaliyet gösteren tıbbi cihaz satış merkezlerinin Sağlık Müdürlüğümüz nezdindeki hizmet standartlarında tanımlı işlemlerinin (https://istanbulism.saglik.gov.tr/TR-157503/kamu-hizmet-standartlari.html ) hızlandırılabilmesi amacıyla bu hizmetlerle ilgili elektronik ortamda ön başvuru uygulamasına gidilecektir. Söz konusu uygulama pilot çalışma için belirlenen ve aşağıda isimleri yer alan ilçelerde faaliyet gösteren firmalar için 07.08.2023 tarihi itibariyle yürürlüğe girecektir. Diğer ilçeler ise ilerleyen zamanlarda çalışmaya dahil edilecektir.

Bu kapsamda ön başvuruda sisteme yüklenen ve uygun görülen belgelerin ilgili ilçe sağlık müdürlüğüne fiziksel olarak da teslim edilmesine müteakip işlemleri en kısa sürede sonuçlandırılacaktır. https://apps.istanbulsaglik.gov.tr/biyomedikalhizmet/ adresi üzerinden ön başvurular gerçekleştirecek olup, sistem dışından yapılan başvurular işleme alınmayacaktır.

Pilot Çalışma İçin Belirlenen İlçeler

  1. Üsküdar
  2. Sultanbeyli
  3. Beylikdüzü
  4. Ümraniye
  5. Kağıthane
  6. Kartal
  7. Bahçelievler
  8. Bakırköy
  9. Başakşehir
  10. Tuzla