İstihdama Yönelik Teşvik ve Desteklere Yönelik Bilgilendirme Sunumlarını İnceleyin

image

Değerli Üyemiz,

Gündemimizin en öne çıkan konusu işsizlik olup Türkiye oranı % 12,7 ile ne yazık ki yükseliş eğilimindedir.

İşsizlik sorununun çözümünde ise en büyük görev, istihdam yaratan siz değerli tüccarlarımıza düşmektedir.

Dünyanın içinde bulunduğu ekonomik belirsizlik ortamı da göz önünde tutulduğunda; tüccarlarımızın işlerinin olumsuz etkilenmemesi için finansman kaynaklarına erişim gün geçtikçe önemli hale gelmekte, teşvik ve desteklerin, işveren maliyetlerini düşürmedeki etkisi giderek artmaktadır.

Özellikle istihdama yönelik teşvik ve desteklerin bilinirliğinin arttırılmasının önemli olduğunu düşünmekteyiz.

Buna göre;

Artı İstihdam Teşviği,
İşbaşı Eğitim Programları,
KOSGEB İstihdam Destekleri,
6645 sayılı kanun ile sunulan teşvikler,
687 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile sunulan teşvikler,
gibi birçok teşvik ve destek yürürlüktedir.

Söz konusu teşvik ve desteklere yönelik olarak, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğümüzün, KOSGEB İzmir Güney Müdürlüğümüzün ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüzün bilgilendirme sunumları Ek’te yer almaktadır.

Sunumları detaylı olarak incelemenizi öneriyor, ekonomimizin en önemli sorunlarından biri olan işsizlik sorununu çözmek ve daha fazla istihdam yaratmak için sizleri çeşitli kurumlarca verilen teşvik ve desteklerden etkin bir şekilde yararlanmaya davet ediyorum.

Oda olarak tüm imkanlarımız ile siz değerli üyelerimizin yanında olmaya devam edeceğimizi belirtir, bol kazançlı günler dilerim.

Saygılarımla,

Ekrem DEMİRTAŞ
İzmir Ticaret Odası
Yönetim Kurulu Başkanı

Bilgi için:

Övgü PINAR
Girişimcilik ve Meslekleri Geliştirme Şefi
Araştırma, Girişimcilik ve Meslekleri Geliştirme Müdürlüğü
Tel: 0232 498 46 83
E-Posta: [email protected]

Sait KAYA
Uzman
Araştırma, Girişimcilik ve Meslekleri Geliştirme Müdürlüğü
Tel: 0232 498 42 87
E-Posta: [email protected]

Belge 1: SGK Çalışma Hayatında Milli Seferberlik 20.03.2017.pdf (273.7 KB)

Belge 2: KOSGEB İstihdam Destekleri 20.03.2017.pdf (196.1 KB)

Belge 2: İŞKUR Tarafından Sunulan Hizmetler Aktif İşgücü Hizmetleri 20.03.2017.pdf (219.7 KB)