Kesilen Her Elektrikle Soluksuz Kalan Fırat'a, Ankaralı İş Adamı Jeneratör...

Hakkari, Şemdinli’de Üzümrıkan köyüne giden Hakkari Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Bildirici ve beraberindekiler, solunum cihazına bağlı yaşayan ve elektrik kesintileri sırasında ölümle burun buruna gelen 8 yaşındaki Huzeyfe Fırat için harekete geçtiler. Durumun Önder İmam Hatipler Derneği Hakkari Şubesine bildirmesi üzerine Başkanı Çallı, kız çocuğunun içinde bulunduğu durumu Ankaralı iş adamı Faik Güngör’e anlattı. İş adamı durumu öğrenince aileye jeneratör gönderdi.

4 YIL ÖNCE DENGESİNİ KAYBEDİP DEREYE DÜŞMÜŞTÜ

Üzümkıran köyünde ikamet eden 6 nüfuslu Fırat ailesinin dördüncü çocuğu Huzeyfe Fırat, yaklaşık 4 yıl önce evlerinin önünde oynarken dengesini kaybederek dereye düştü. Ailesi ve köylüler tarafından kurtarılan ve kaldırıldığı Şemdinli Devlet Hastanesinde aylarca tedavi gören minik Fırat, solunum cihazına bağlı yaşam mücadelesi veriyor.

ELEKTİRİK KESİNTİLERİ YÜZÜNDEN ÖLÜMLE BURUN BURUNA GELİYOR

Üzümkıran köyüne giden Hakkari Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Mehmet Akif Bildirici ve beraberindekiler, ailenin içinde bulunduğu durumu fark etti. Hemen devreye giren yetkililer, solunum cihazına bağlı yaşayan ve elektrik kesintileri sırasında ölümle burun buruna gelen 8 yaşındaki Huzeyfe Fırat için harekete geçtiler. Durumun Önder İmam Hatipler Derneği Hakkari Şubesine bildirmesi üzerine Başkanı Aydın Çallı, kız çocuğunun içinde bulunduğu durumu Ankaralı iş adamı Faik Güngör’e anlattı.

1 Beğeni