KOBİ'lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Bilgilendirme Toplantısı 02.10.2019

Sayın Üyemiz,

“KOBİ’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası”, Bakanlar Kurulu’nun 04.06.2018 tarihli ve 2018/11892 sayılı “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere Yönelik Ticari Alacak Sigortası Sunulmasını İçeren Devlet Destekli Sistemin İşleyişine Dair Kararı” ile oluşturulan devlet destekli bir sistemdir.

Bu kapsamda Halk Sigorta A.Ş., KOBİ’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi ile ilgili Olağandışı Riskler Yönetim Merkezi olarak T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilmiştir.

Devlet Destekli Alacak Sigortası, üyelerimiz açısından sıkıntılı olabilecek ödenmeyen faturalara karşı kendilerini korumalarını ve risklerini ölçme konusunda uygun bir maliyet ile profesyonel destek almalarını sağlamaktadır.

Devlet Destekli Alacak Sigortası sistemi, KOBİ’lerimizin yapmış oldukları vadeli satışları güvence altına aldıkları bir sigorta ürünüdür. Bu ürünü, şu aşamada bir önceki yıl sonu (2018) itibariyle net satışları 25 Milyon TL’yi geçmeyen KOBİ’ler kullanabilmektedir.

Sistem ile ilgili olarak detaylı bilgiye www.alacaksigortasi.gov.tr web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası konusunun üyelerimiz için önem taşıması nedeniyle, 8 Ekim 2019 Salı günü saat 14.00’de Odamız Çok Amaçlı Salonunda Halk Sigorta A.Ş. Genel Müdürü Sayın Bülent Karan’ın katılımıyla “Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası” Bilgilendirme Toplantısı düzenleyeceğiz.

Toplantıya katılımınızı dileriz.

Saygılarımızla,

İzmir Ticaret Odası

NOT: Katılım teyidiniz için lütfen 7 Ekim 2019 öğlene kadar http://www.izto.org.tr/tr/devletdesteklialacaktoplantisi linkinde yer alan formu doldurunuz.

Ayrıntılı bilgi için: Nesli ÖZTÜRK
Tel: 0232 498 41 72
e-mail: [email protected]