Konix Ağız Bakım Seti Nasıl Kullanılır?

Evde hasta bakımında en zor olan yatan hasta bakımıdır. Yatağa bağımlı hastalar kendi ihtiyaçlarını gidermedikleri gibi başka birinin bakımına muhtaç durumundadırlar. Temel ihtiyaçlar kolaylıkla karşılanırken hastanın temizliğini hijyen koşulları içinde sağlamak biraz zor olabilir. Yatan hastanın temizliği günlük ve haftalık olarak ayrı ele alınabilir. Haftalık temizliği yıkanma, tırnak bakımı, saç bakımı olurken günlük temizliği perine bölgesi, yara temizliği ve ağız bakımıdır. Hastanın ağız bakımı eskiye göre günümüzde üretilen medikal ürünlerle daha kolay hale gelmiştir. Yatan hastanın ağız bakımında ise en çok tercih edilen ürünlerden biri “Ağız Bakım Seti” dir.

Ağız Bakım Seti Nedir?

Ağız bakım seti, yatan hastaların hastane ve ev ortamında kolaylıkla diş, dil ve yanaklar olacak şekilde temizliğini sağlar. Ağız bakım setlerin içeriği markadan markaya değişiklik gösterebilir. Bir markayı ele alacak olursak, ağız bakımında en çok tercih edilen marka olan “Konix Ağız Bakım Seti”nden bahsedebiliriz.

Konix Ağız Bakım Setinin İçeriği

Konix Ağız Bakım Seti içerisinde 20 ml nemlendirici jel, 50 ml gargara solüsyonu, karıştırma kabı ve 20 adet süngerli swab çubuğu bulunur. İçeriklerine bakacak olursak:

  • Gargara Solüsyonu;

% 8,15 Tatlandırıcı, % 71,40 Çözücü Tamamlayan, % 0,5 Aroma, % 9 Yumuşatıcı, % 0,2 Koruyucu, % 0,5 Emülgatör

Ürün açıldıktan sonra 3 ay kullanılabilir. 25°C de muhafaza edilmesi gerekir. Ürünün yutulması halinde mide bulantısı görülebilir.

  • Nemlendici Jel

Aqua, Hydroxyethylcellulose, Glycerin, Propylene Glycol, Aroma, Sodium, Methylparaben, Citric Acid, Limonene

Ürün açıldıktan sonra 6 ay kullanılabilir.

  • Karıştırma Kabı

En fazla 15 ml sıvı alabilir. Her kullanımdan sonra mutlaka yıkanması gerekir.

  • Süngerli Swab Çubuğu

Çubuklar tek kullanımlıktır. Kullanıldıktan sonra atılmalıdır.

(Sağlık ürünlerini, sokak hayvanlarına zarar vermemesi için ağzı kapalı poşetlerde atınız.)

Konix Ağız Bakım Seti Nasıl Kullanılır?

Ağız bakım solüsyonu yeterli miktarda karıştırma kabına konur. Daha sonra süngerli swab çubuklarından bir adet alınarak solüsyon çubuğa emdirilir. Süngerli çubuk ile hastanın tüm ağız boşluğu, diş etleri ve dil üzeri temizlenir. İşlem bittikten sonra süngerli çubuğa nemlendirici jel koyarak ağız boşluğu temizlenir. Bu işlem 6 saat ara ile günde 4 defa uygulanabilir.