Konsol Tipi Pulse Oksimetre Cihazı Mek MP110 Plus Teknik Şartnamesi

Konsol%20Tipi%20Pulse%20Oksimetre%20Cihaz%C4%B1%20Mek%20MP110%20Plus

Dahili Bataryalı Pulse Oksimetre Cihazı Teknik Şartnamesi

 1. Cihaz, arter kanındaki oksijen saturasyonunu ve nabzı sürekli olarak gösteren, dahili bataryalı şebeke gerilimi ile çalışan, taşınabilir, hafif bir sistem olmalıdır.

 2. Cihaz, arkadan aydınlatmalı LCD ekrana sahip olmalıdır. Ekran aydınlatması otomatik ve normal olarak kullanılabilmelidir. Otomatik seçimde aydınlatma herhangi bir tuşla açılabilmeli ve belirli bir süre (10 sn) sonunda otomatik olarak kapanabilmelidir. LCD ekran aydınlatması tek bir tuş ile manuel olarak açılabilmeli ve kapatılabilmelidir. Ayrıca aydınlatma seviyesi ayarlanabilmelidir.

 3. Cihaz ekranı üzerinden SpO2 değeri ve dalga formu, nabız değeri, batarya seviyesi, alarm durumu, nabız ses seviyesi aynı anda izlenebilmelidir.

 4. Cihaz neonatal, çocuk ve yetişkin hastalarda kullanıma uygun olmalıdır.

 5. Cihazın alarm ve nabız için ses seviyeleri ayrı ayrı ayarlanabilmelidir.

 6. Spo2 dalga formu için kazanç x1,x2 ve x3 olmak üzere üç farklı şekilde ayarlanabilmelidir.

 7. Cihazın saturasyon ölçüm aralığı en az %0-100 arasında olmalıdır.

 8. Pulse rate (nabız) ölçüm aralığı en az 30-250 atım/dakika olmalıdır.

 9. Cihaz oksijen saturasyonu ve nabız için alt ve üst limitleri ayarlanabilir alarm menüsüne sahip olmalıdır. Alarm sesi tek bir tuşa basmak sureti ile 30 sn. susturulabilmelidir. İstenildiğinde tamamen kapatılabilmelidir. Sesli alarmların açık-kapalı olduğu cihazın ekranında izlenebilmelidir.

 10. Cihazda sensör arızası, sensörün cihazdan ve hastadan ayrılması durumunda mesaj niteliğinde ve sesli uyarıya sahip olmalıdır.

 11. Cihazın SPO2 ölçüm doğruluğu yetişkin hastalar için 70-100% aralığında, ±%2 ve, neonatal hastalar için %50-100 aralığında ±3 dijit olmalıdır.

 12. Cihazın pulsa rate ölçüm doğruluğu ±%2 ya da ±2 bpm olmalıdır.

 13. Cihazın tam şarjlı durumda en az 8 saat çalışabilecek dâhili şarj edilebilen bataryası bulunmalıdır ve cihaz şebeke gerilimine bağlı iken otomatik şarj olmalıdır. Bataryanın şarj olduğunu gösteren bir uyarı ışığı bulunmalıdır. Ayrıca batarya seviyesi ekranda izlenebilmelidir.

 14. Cihaza verilmek istenilen komutlar cihazın ön panelindeki tuşlar ile yapılabilmelidir.

 15. Cihazın yatay ve dikey askılar için kullanılabilen montajı aparatı bulunmalıdır.

 16. Cihaz, tek kullanımlık ve çok kullanımlık olarak piyasadan kolaylıkla bulunabilen standart problar ile çalışmalıdır. Özel firmaya bağımlı problara ihtiyaç duymamalıdır.

 17. Cihazın ağırlığı 500 gr geçmemelidir.

 18. Cihaz, bir adaptör sayesinde 220 V 50Hz şebeke gerilimi ile çalışmalıdır.

 19. Cihaz ile birlikte verilecek aksesuarlar;

 • Yetişkin reusable SpO2 prop (1 metre uzunluğunda)

 • SpO2 ara kablo (2,5 metre uzunluğunda)

 • Şarj adaptörü ve güç kablosu

 • Askı montaj aparatı

 • Kullanım kılavuzu

 1. Cihaz, iki yıl garantili olmalıdır. Ayrıca garanti süresi sonunda 10 (on) yıl süreyle ücret karşılığı yedek parça temini ve teknik servis garantisi bulunmalıdır.
1 Beğeni