Laboratuvar Cihazlari nelerdir ?

Analiz ve araştırmaların doğru bir şekilde gerçekleşmesi için kullanılacak olan yardımcı ekipmanlar cihazlar ve sarf malzemeler kategorisinde incelenmektedir. Ülke çapında laboratuvar ortamlarında yapılan araştırmaların daha güvenli bir şekilde sonuçlanması için kullanılacak olan cihazlar konusunda kalitesi ve sağlamlığı ile önerebileceğimiz ürünler sayesinde işlemlerinizi daha güvenli ve hızlı bir şekilde sonuçlandırmanıza yardımcı olmaktadır. Teknolojinin ilerlemesi ve yeni araştırmaların her alanda artması ile beraber birçok kişi laboratuvar cihazları’nın ne işe yaradığını ve kullanımını bilmemektedir. Kullanıcıların daha iyi sonuçlar alabilecekleri şekilde, basit arayüzüne sahip ürünler, ihtiyaçlarınızdan fazlasını sizlere sunacaktır. Gıda ve Sağlık alanları başta olmak üzere, her alanda araştırmacılar tarafından sonuçların doğruluğunu test amaçlı kullanılan ürünler 2 yıl garanti kapsamında olduğu için rahatlıkla kullanabilirsiniz. 1962 yılında kurulan ve Türkiye’nin birçok bölgesine çeşitli ürünler konusunda hizmet veren firmalar arasında sizlere önerebileceğimiz en kaliteli ve uygun fiyatlı laboratuvar malzemeleri satan firmalar, bu ürünlerin nelerde kullanıldığı konusunda da sizlere yardımcı olmaktadır.

Son Sistem Laboratuvar cihazları genellikle camdan yapılmıştır. Ayrıca bu çamlar ısıya oldukça dayanıklı özel bir yapımdır. Laboratuvarlarda kullanılan cihazların başında deney tüpleri, şişeler, balon ojeler ve balojoje kullanılmaktadır.

Ayrıca, laboratuvarlarda çeşitli ısıtıcı ve soğutucularla beraber bekle, su banyosu, distilasyon, liyofilizatör, etüv, otoklav kullanılmaktadır. laboratuvarlarda çökme ve ayırma işlerinde kullanılan çok değişik özellikte olan modeller vardır. Normal bir sanrifüj 3000-5000 devirde çalışabilir, bazı durumda daha özel yapılı ve 100, 000 devir/dakika hıza çıkabilen cihazlar kullanılır. Ayrıca, sanrifüj işlemi sırasında maddede biraz ısınma meydana gelir, bunu sakıncalı olduğu durumlarda kullanılmak üzere hazneyi belli sıcaklıkta tutmak için soğutmalı santrifüjler geliştirilmiştir. Ürünleri web sitemiz olan laboratuvar malzemeleri kısmından ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz.