Medikal Ozon Tedavisi Nedir? Kimlere Uygulanır?

Medikal ozon tedavisi nedir ? bunu cevap vermek için, yani anlaşılan bir cevap vermek için öncelikle medikalin ve ozon tedavisinin ayrı ayrı incelenmesi gerekir. Bu konu hakkında bilgilerde kaynak olarak bazı ders kitaplarından ve ders notlarından incelemeler yapacağım. Ancak özgün bir biçimde kendim kaleme almaya özen göstereceğim. Umarım herkes için sağlıklı ve keyifli bir konu olur. Haydi başlayalım 

Medikal nedir?

Medikalin açılımını şairane abartılı bir şekilde yapmamıza gerek yoktur. Medikal demek kısaca doktorların ve hastların kullandığı tıbbi cihazların genel adıdır. Mesela bir hasta yatağıda medikaldir, bir solonum cihazıda. Röntgen çekmekte kullanılan malzemelerde medikaldir. Buradan anladığımız üzere medikal genel anlamda sağlığın atan kalbidir. Medikal olmazsa sağlık sektörü büyük bir çöküş yaşar. Medikalin önemini söyle vurgulayalım. Medikal varsa sağlık var, medikal yoksa sorun var demektir.

Ozon tedavisi nedir?

Bu konudakl incelemelerimde vardığım sonuçlar söyle. Ben halk diliyle anlatayım herkes anlasın. Örnek olarak ozon tedavisi ne gibi durumlarda uygulanır onu cevaplayalım. Mesela kişinin ilaçla tedavi olamadığı bir durumda. Örnek bel ağrısı ve fıtığı gibi bir durumda. Sorunu baş gösterdiği bölgeye ozon gazı uygulanmakta yada ozon uygulanmaktadır. Yani bu kesinlikle sağlıklı bir tedavi ortamında uzman kişiler tarafından yapılası ameliyatlardır. Mesela diz kireçlenmesindede ozon tedavisi uygulanır. Bu durumdada sorunu oluştuğu bölgeye ozon gazı uygulanır. Çok zor durumda kalındığı taktirde bu işlem 4 kere falan uygulanabiliyormuş. Şeker hastalığında da ozon tedavisi uygulanmaktadır. Şimdi hastalıklar ve ozon tedavisinden bahsederken öğrendiimiz gibi. Ozon tedavisi hastanın ilaçla tedavi edilmeyen hastalığına ozon gazı ile müdahale edip tekrar sağlığına kavuşturmaktır. Umarım yeterince anlaşılır bir dil kullanmışımdır 

Medikal ozon tedavisi nedir?

Aslında konunun burasında bunu anlamak pekte güç sayılmaz. Ne demiştik hastaların ve doktorların kullandığı sağlık ürünleri medikal di. Ozon tedavisi de ozon gazının gerekli olduğu durumlarda insan vücuduna işletilmesiydi. Peki bu işlem neyle mümkün ? tabiki bir medikal ürünle. Yani uzun lafın kısası medikal ozon tedavisi insan vuduna gerekli durumlarda enjekte edilen ozon gazı demek. Ayrıca bir diğer adıda medikal ozon terapisi olabilir.

Medikal ozon tedavisi kimlere uygulanır?

Aslında ozon tedavisinden bahsederken bununda cevabını kısmen vermiştim ama detaylı olarak notlarımı yazmka istiyotum. Bu herkes için daha faydalı olacaktır. İlk olarak alerjik hastalıklarda uygulanabilir, sonrasında bazı kanser türleri veya direk kanser hastalığında uygulanabilir. Karaciğer ve cilt hastalıklarındada büyük bir etkisi olduğu gözlemlenmektedir. Yani aslında buna verilecek en kısa cevap artık ilaçla tedavi edilmesi zor durumlarda bu yöntem uygulanabilir.

Çevrenizde medikal ozon tedavisi olan insanlar varmı?

Bu konuyu ne kadar yazsam hep bir yanı eksik kalır. Kesin olarak yaşanmış olaylarıda incelemk lazım. Mesela bu tedavinin yan etkisi varmıo zararları nelerdir? Çevrenizde bu sorunla baş eden bir insan, bu tedavi sonrası nasıl bir süreç yaşadı? İşte bunların hepsi aslında madalyonu ögürlmetyen tarafıdır. Bu ve benzeri durumlar haklkında fikir ve tercübe sahibiyseniz kesinlikle bu makale altına yorum yapmanız önemle rica olunur. Neticede insanlara faydalı bir iş çıkarmak istiyorum ve bu yolda en ufak bir katkısı olandan bundan nasibini alacaktır. Umarım herkes için sağlıklı vem keyifli bir makale olmuştur. Herkese saygı sevgi ve huzur dolu forumlar dilerim.

1 Beğeni

Ozon tedavisi, hem dolaşımı geliştiren, hem de, oksijenin dokular tarafından kullanımını iyileştiren, basit ve doğal bir tıbbi işlemdir. Ozon, kanın yoğunluğunu azaltarak ve akışkanlığı kolaylaştırır böylece dolaşım geliştirilir. Dilatasyonu canlandırır, arter duvarlarının ferahlamasını sağlar. Bu, yağlar yüzünden oluşan blokajların açılmasına sebep olur.