MHRS Hastane Randevusu Alma Bilgileri 2017

image

MHRS giriş işlemlerini haberimizden sizlerle paylaşıyoruz. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden hastane randevusunu alabilir ya da iptal edebilirsiniz. ALO 182 çağrı merkezini arayarak da hastana randevusu alabilirsiniz. Peki MHRS girişi nasıl yapılır? İşte MHRS hastane randevu işlemleri ve detaylı bilgiler.

MHRS üzerinde üyelik nasıl oluşturulur?

MHRS üzerinde üyelik oluşturmak için öncelikle yapmanız gereken şey MHRS Ana Sayfa’ya giriş yapmak. MHRS Anasayfa’ya MHRS adresinden giriş yapabilirsiniz. Bu sayfaya giriş yaptıktan sonra açılan pencerede bulununan “Yeni Üye” butonuna tıklamanız gerekiyor. Yeni üye butonuna tıkladığınızda açılan pencerede bulunan “Kimlik Bilgileri” “İletişim Bilgileri” ve “Güvenlik Bilgileri” kısımlarını doldurarak sisteme kolayca üye olabilirsiniz. Daha sonra yapmanız gereken şey MHRS sistemine giriş yapmak. Peki MHRS giriş nasıl yapılır? İşte cevabı!

MHRS giriş nasıl yapılır?

MHRS üzerinde üyelik oluşturduktan sonra www.hastanerandevu.gov.tr adresi üzerinden TC Kimlik No ve oluşturduğunuz şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

MHRS randevu alma yöntemleri

Alo182 аrаnаrаk;

Ev, iş, аnkesör ve cep telefonlаrındаn аlo182 аrаnır.

Çаğrıyı kаrşılаyаn operаtöre hаstаnın T.C. kimlik numаrаnız verilir.

Rаndevu tаlep edilen hаstаne, poliklinik ve vаrsа hekim tercihleri operаtöre bildirilir.

Operаtör uygun tаrih ve sааt dilimlerini vаtаndаşа bildirir.

Vаtаndаş seçimini yаpаrаk rаndevusunu аlır.

İnternet Üzerinden;

 • MHRS veyа https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ аdresine giriş yаpılır.

 • Merkezi Hekim Rаndevu Sistemi (MHRS) ilk kez giriş yаpılırken her vаtаndаş için аyrı bir hesаp аçılır.

 • Bunun için ilgili yönlendirme аdımlаrı tаkip edilir.

 • Hesаp аçıldıktаn sonrа “Rаndevu аl" butonunu kullаnаrаk T.C. kimlik numаrаsı ve belirlenen şifre ile giriş yаpılır.

 • İstenilen hаstаne, poliklinik ve hekim tercihi yаpılаrаk rаndevu аlınır.

Mobil Cihаz Kullаnаrаk;

Android, IOS, BlаckBerry ve Windows işletim sistemlerine sаhip аkıllı cihаzlаr (telefon, tаblet) için “MHRS Mobil" uygulаmаsı vаrdır. “MHRS Mobil" cihаzınızın kullаndığı uygulаmа mаrketinden (аpp Store, Plаy Store vs.) ücretsiz olаrаk indirebilirsiniz.

MHRS ile аldığının rаndevulаr için önemli not: аldığınız rаndevulаr için Hаstаnede sigortа ve kаyıt işlemleriniz yаpılаcаğındаn yeterli bir süre önce, örneğin 25-30 dаkikа kаdаr önceden hаstаnede bulunmаnız gerekir.

MHRS ravdevu iptal etme

https://www.hastanerandevu.gov.tr/ аdresinden rаndevu аl bölüme girdiğinizde T.C. kimlik numаrаnız ve şifreniz ile giriş yаptıktаn sonrа sаğ tаrаftаki “Rаndevu Geçmişi" kısmındаn rаndevulаrınızı görebilir, iptаl etmek istediğiniz rаndevunun sаğ tаrаfındаki “İPTAL ET" butonunа bаsаrаk rаndevunuzu iptаl edebilirsiniz. аyrıcа ALO 182 MHRS hаttını аrаyаrаk dа rаndevunuzu iptаl ettirebilirsiniz.

MHRS Ya da ALO 182 Hattı ile aldığınız hastane randevularınızı 15 ya da 20 dakika içerisinde iptal etme hakkına sahipsiniz.Herhangibir değişiklikte yine doktordan randevu alabilirsiniz.

ALO 182 MHRS Hattı Nasıl Çalışır?

MHRS ile ilgili olarak telefon ile de hastane radnevusu almak oldukça Kolay.ALO 182 Hattını arayarak ilgili operatöre hangi ilde hangi branşta doktordan saat kaçta muayene olmak istediğinizi söylerseniz size yardımcı olacaklardır.

MHRS Aynı Gün Randevu Alınabilir mi?

MHRS Üzerinden aynı gün içerisinde randevu alamazsınız minimum bir sornaki iş günü için alabilirsiniz.Bunu dikkatinize sunalım.

MHRS Şifremi Nuttum?

Korkmayın, MHRS Hastane randevu almak için sisteme giriş yaparken şifrenizi unuttuysanız yapmanız gereken çok basit.Hemen üstte de görüldğü üzere parolamı unttum’a tıklayınız.Ardından size mail adresi ve telefon numaranızı soracaktır.Herhangibirini giererk MHRS Giriş yapabilirsiniz.

MHRS AİLE FERTLERİ İÇİN RANDEVU ALABİLİR MİYİM?

İşlemler T.C. Kimlik numarası üzerinden yapıldığından bütün Aile fertleriniz için ayrı ayrı kendi Kimlik numaraları ve Kimlik bilgileri ile hesap oluşturmalısınız. İsterseniz aile fertleri için üye kaydı oluştururken hepsinde aynı mail adresi ve telefon numarasını kullanabilirsiniz.

MHRS ŞİFREMİ VE HESAP BİLGİLERİMİ NASIL DEĞİŞTİRİRİM?

Randevu al bölüme girdiğinizde, Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki “Hesap Bilgileri" kısmından ilgili değişikliği yapabilirsiniz.

ALO 182 MHRS RANDEVU EN ERKEN NE ZAMANA RANDEVU ALABİLİRİM?

Aradığınız tarihten itibaren en erken 1 gün sonrası için randevu alabilirsiniz. Dilerseniz 15 gün sonrasına kadar herhangi bir güne randevu talep edebilirsiniz.

ALO 182 MHRS’DEN KAÇ RANDEVU ALABİLİRİM, YAKINLARIM İÇİN RANDEVU ALABİLİR MİYİM?

Kendinize ve yakınlarınıza her aramada en fazla dört randevu alabilirsiniz. Aynı güne kendinize farklı polikliniklerden en fazla iki randevu alabilirsiniz.

ALO 182 MHRS RANDEVU HATTI ÜCRETLİ Mİ?

ALO 182 Randevu Hattı acil aramalar kapsamında olmadığından ücretlidir. Hem sabit hatlardan hem de cep telefonlarından 182′ yi aramak sabit bir telefon hattını aramakla eşdeğerdir. BTK’ ya göre Türkiye’ de sabit hatları aramak 01.04.2013 tarihinden itibarendakikası en fazla 43,89 kuruştur. Türk-Telekom dakikası 7-15 kr. arası ücretlendirme yapmakta olup, tarifeler değişebilmektedir.

İnternet ve akıllı cihazlar (cep telefonu, tablet vs.) üzerinden alınan randevular ise ücretsizdir.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi adı verilen bir proje oluşturulmuş, vatandaşların daha kısa bir süre zarfında sıra alarak muayenelerinin gerçekleştirilmesi sağlanmıştır. Bu sistem sayesinde artık vatandaşlar sabahın erken saatlerinde hastaneye gelmelerine gerek kalmayacak. Çünkü online hastane randevu alma işlemi olan bu sistem dijital ortamda hizmet vererek karşılaştığımız sorunun çözümlenmesini sağlamıştır. Bu sisteme üye olduğunuz takdirde artık hiç yorulmadan sıra bekleme çilesi çekmeden kolay bir şekilde sizler muayene sıranızı alabileceksiniz. İnternete bağlı olduğunuz her türlü ortamda üyeliğinizi yapabilirsiniz.

 1. Başlangıç olarak, resmi web adresine giriş yapınız.

 2. Açılacak olan ekranın sağ tarafında bulunan ‘Randevu Al’ seçeneğine tıklayınız.

 3. Burada bulunan ‘Vatandaş Giriş Ekranı’ seçeneğine tıklayınız.

 4. Devamında açılan platformda yer alan ‘parola’ bölümüne şifrenizi yazınız ve resimde bulunan ‘güvenlik kodu’ olarak adlandırılan bölüme istenilen kodu giriniz.

 5. Ardından ‘Giriş’ seçeneğine tıklayınız.

 6. Buraya kadar ki aşamalardan sonra, il, ilçe, hastane, semt kliniği, klinik, klinik yeri ve doktor bilgilerinin bulunduğu bir sayfa açılır. Buradan ‘Randevu Ara’ seçeneğine tıklayınız

 7. Hangi hastanenin, hangi doktorun, hangi saatte uygun olduğu bilgisinin bulunduğu bir ekran açılır. Buradan size uygun olan hastaneyi, doktoru ve saati seçiniz.

 8. Son olarak ‘Randevuyu Kaydet’ seçeneğine tıklayınız.

 9. uygulamasından randevu alma işleminizi tamamlandıktan sonra, güvenliğiniz açısından, sayfanın sağ tarafında bulunan ‘Çıkış’ seçeneğine tıklayınız. Bu şekilde uygulamasından güvenli çıkış yapmış olursunuz.

http://www.yenisafak.com/mhrs-hastane-randevusu-alma-bilgileri-2017---mhrs-giris-h-2621775