Monitörlü Defibrilatör Bexen Reanibex 700 Teknik Şartnamesi

image

ST01682 Monitörlü Defibrilatör Bexen Reanibex 700

Monitörlü Defibrilatör Teknik Şartnamesi

 1. Cihaz düşük enerjide yüksek akım verebilen recti linear bifazik veya trunkated exponensiyonel teknolojiye sahip olmalı ve doku harabiyetini önlemek için bifazik recti linear veya trunkated exponensiyonel dalga şeklini kullanmalıdır.

 2. Cihaz şarj edilebilir dahili bir bataryaya sahip olmalıdır. Tam şarjlı iken en az 2,5 saat sürekli EKG monitorizasyonu yapabilmelidir ve en az 200 J enerji ile en az 130 şok, 150 dakikanın üzerinde görüntüleme, 120 dakikanın üzerinde görüntüleme ve pacemaker (60 mA ve 60 bpm) yapabilmelidir.

 3. Cihazın şarj bekletme süresi maksimum 1 dk olmalıdır.

 4. Cihaz yetişkin ve çocuklar için kullanıma uygun en az 5.7 inch (diagonal) 320x240 piksel çift renkli ekrana sahip olmalıdır ve en az 2 kanal trase izlenebilmelidir.

 5. Cihaz defibrilasyon enerjisi yetişkin ve pediatrik hastalar için

 • Manuel modda 1,2,3,5,7,9,10,15,20,30,50,70,100,125,150,200 joule
 • AED Modda (opsiyonel) 125,150,200 joule olarak ayarlayabilmeli ve seçilen enerji cihaz ekranından görüntülenebilmelidir.
 • Otomatik ped algılama mod seçimlerinde ve açılış esnasında devreye girmelidir.
 1. Cihazın bataryası en az 12 V 3 saatten daha kısa sürede şarj edilebilmeli ve cihaz tam şarjlı iken ilk 15 şoku en az 200J maksimum enerji seviyesinde verebilmelidir. Cihazda şarj edilecek enerjinin hazırlanma süresi tam dolu batarya ile 5 saniyeden fazla olmamalıdır ve şarj edilen enerji deşarj edilmeden önce gerek görüldüğünde kullanıcı tarafından arttırılıp azaltılabilmelidir. Ayrıca araç aküsü kullanılarak şarj edilebilmelidir.

 2. Şarj etme süresi yeni ve şarj edilmiş pil takımı ile 200 joulede 5 saniyeden daha az olmalıdır.

 3. Cihazın hasta empedans aralığı 20-300 ohms arasında olmalıdır.

 4. Cihazda göğüs kompresyonundan kaynaklanan artifactları minimize edilebilmesi ve EKG dalga formlarının filtre edilmesine olanak sağlanmalıdır.

 5. Cihazda ileride istenilmesi durumunda ücreti karşılığında Pacemaker özelliği eklenebilmelidir ve özellikleri;

 • Puls genişliği 40 msn olmalıdır.
 • Amplitüd 5 mA’lık artışlarla 0-150 mA olmalıdır.
 • Hız 5 bpm’lik artışlarla 30-180 bpm olmalıdır.
 1. Cihazın EKG monitorizasyon özellikleri;
 • 1000 Hz örnekleme frekansı
 • İzlenebilir en az 3 kanal EKG dalga formu
 • EKG genliği 5,10,20,40 mm/mV değerlerinde olmalıdır. Ön panelden seçilebilmelidir.
 • EKG ekran hızı 25 mm/sn olmalıdır.
 • Cihazda EKG monitorizasyonunda 30-300 bpm arasında kalp atım hızı izlenebilmelidir.
 • Kalp atım hızı yanıt süresi 80-40 bpm arasında 3 saniye, 80-120 bpm arasında 2 saniye olmalıdır.
 • Maksimum 0,7 mV amplitüde sahi T dalgalarını geri çevirebilmelidir.
 1. Cihaza ileride istenilmesi durumunda ücreti karşılığında SPO2 özelliği eklenebilmelidir ve özellikleri;
 • Satürasyon aralığı %1-100 olmalıdır.
 • Satürasyon çözünürlüğü %1 olmalıdır.
 • Puls Hızı aralığı 25-240 bpm olmalıdır. Doğruluğu hareketsiz durumlarda ±2 bpm, hareketli durumlarda ise ±5 bpm olmalıdır.
 1. Cihazda defibrilasyon kaşıklar üzerinden yapıldığı gibi ayrıca hastaya yapıştırılan tek kullanımlık elektrotlarla da yapılabilmelidir. Cihazda kullanılan harici kaşıklar hem pediatrik için hem de yetişkin için olmalıdır.

 2. Cihaz üzerinde enerji seçimi otomatik ve manuel modda ön panel düğmeleri kullanılarak, harici kaşık üzeri düğmeleri kullanarak da manuel modda enerji seçimi yapılabilmelidir.

 3. Cihaz ekranında en az 2 Kanal EKG dalga formu, hasta tipi, filtreleme, batarya güç indikatörü, uyarı mesajları, tarih-saat, cihaz açılış zaman sayacı, alarm mesajı görüntülenebilmelidir.

 4. Cihazda data kayıtlarının harici bir cihaza aktarılmasına olanak sağlamak için Compact flash card slot özelliği bulunmalıdır.

 5. Defibrilatör cihazında termal kayıt prensibi ile çalışan 50 mm genişlikte ve 10, 25,50 mm/saniye kayıt yapabilen termal dahili bir kaydedici bulunmalıdır. Cihazın kayıt edicisi en az 100 aktive edilen olayı kaydedebilmelidir ve otomatik vaka kayıt çıktısı alabilmelidir.

 6. Cihazda çalışması sırasında rapor ve olaylar aşağıdaki formatlarda kaydedilebilmelidir veya en az 3 (üç) parametre gelişmiş test menüsü olmalıdır.

 • Özet format; tarih ve saat, rapor saatinin başlangıç zamanı, en son olayın kaydedildiği zaman, toplam yapılan şok sayısı ve sistem seri numarası bulunmalıdır.
 • Defibrilasyon olay formatında; Şoktan önce ve sonra olmak üzere ayrı ayrı olmalıdır. Bu formatta şoktan önce ve şoktan sonra EKG kayıtları alınmalıdır. Ayrıca şoktan önceki kayıtta seçilen EKG leadi, boyutu, seçilen enerji seviyesi verilen enerji (J) ,defibrilatör empedansı bulunmalıdır. Cihazda opsiyonel SpO2 monitörizasyona ait parametlerde şoktan önceki kayıtta bulunmalıdır.
 • Kalp atımı hızı alarm aktive formatı: Alarm olmadan önceki EKG, EKG leadi, EKG boyutu, Kalp atım hızı, alarm gerçekleşme zamanı ve tarih bulunmalıdır.
 • Cihazın özet rapor fonksiyonunda hastanın geçmiş EKG datalarının özetlenmesi, kullanılan EKG leadleri, gerçekleşen olay zamanlamaları, tarih ve saat bulunduğu format
 1. IPX2 sınıfında su geçirmezlik özelliğine sahip olmalıdır. 0-50 derece arasında çalışabilmelidir.

 2. Opsiyonel olarak pace maker fonksiyonu ve Masimo SpO2 özellikli modül eklenebilmelidir.

 3. Cihaz taşınabilir en fazla 7 Kg ağırlığında olmalıdır. Kulpu kitlenebilir ve katlanabilir özellikte olmalıdır. İstenildiğinde herhangi bir yere de asılabilmesi için askı aparatı da bulunmalıdır.