Monitörlü Defibrilatör Mindray BeneHeart D3 Teknik Şartnamesi

image

ST03924 Monitörlü Defibrilatör Mindray BeneHeart D3

Monitörlü Defibrilatör Teknik Şartnamesi

 1. Teklif edilen cihaz ileri ve temel yaşam desteği uygulamalarına yönelik olup, hem manuel hem de yarı otomatik modda acil yardım cihazı ve transport monitör olarak kullanıma uygun olmalıdır. Cihaz darbelere karşı dayanıklı olmalıdır. IP standardı en az IP4x olmalıdır.

 2. OEM(Original Equipment Manufacturer), ODM(Original Design Manufacturer), SDK(Software Development Kit) cihazlar kabul edilmeyecektir.

 3. Cihazda Manuel, Otomatik eksternal defıbrilasyon (AED) modları bulunmalıdır.

 4. Cihaz kompakt bir yapıya sahip olmalı ve rahat taşınabilmesi için tutma koluna sahip olmalıdır. Cihazın ağırlığı kaşıklar hariç 7 kg’ı geçmemelidir.

 5. Cihaz şoklamayı bifazik dalgaformu ile yapmalıdır. Bu yöntemle, verilen elektrik akımı hastanın kalbinden her iki yönde de geçmeli ve böylece etkili bir defibrilasyon gerçekleştirebilmelidir.

 6. Cihaz yarı otomatik modda çalışırken, hastaya yapıştırılan padlerden alınan EKG sinyallerini içindeki analiz programıyla izleyip yorumlayabilmelidir. Bunun sonucunda hastaya şok verilip verilmemesine karar verebilmelidir. Cihaz kaşıklardan, pedlerden veya cihazla birlikte verilecek olan EKG kablosu vasıtası ile EKG mönitörizasyonu yapabilmelidir.

 7. Cihazın monitörü en az 7 inç TFT LCD renkli ekran olmalıdır. Çözünürlük en az 800X480 piksel olmalıdır. Yüksek kontraslı ekran seçeneği bulunmalıdır.

 8. Hastaya şok, cihazın üzerindeki kaşıklar ya da hastaya yapıştırılan padler üzerinden uygulanmalıdır.

 9. Cihaz, bataryası takılı olduğu durumda 200 jullük enerji seviyesine 5 saniyeden daha kısa sürede şarj olmalıdır.

 10. Bifazik en az 360 joule enerji seçilebilmelidir.

 11. Manuel modda hastaya verilebilen enerji seviyeleri harici defibrilasyonda 1- 360 joule arasında en az 17 kademede ayarlanmalıdır.

 12. Enerji seçimi, şarj ve deşarjı hem cihaz üzerindeki tuş ile hem de eksternal kaşıklar üzerindeki düğme veya tuş ile kontrol edilebilmelidir.

 13. Cihaz manuel operasyon sırasında senkronize modda çalışırken şoklama noktası, monitör ve kaydedici kağıt üzerinde işaretlenmelidir.

 14. Cihaz, hasta kablosu veya defibrilasyon padleri hastaya bağlandığında monitörizasyona başlamalıdır.

 15. Cihaz yarı otomatik modda çalışırken kullanıcıyı Türkçe olarak sesli yönlendirmelidir.

 16. Cihazın monitörü üzerinden EKG dalgaları izlenebilmelidir. EKG yapışkan padlerden, kaşıklardan, 3 uçlu EKG kablosundan alınabilmelidir.

 17. Cihazın ön paneli üzerinden veya ekrandan EKG genliği en az 4 kademede ayarlanabilmelidir.

 18. Cihazda standart olarak solunum parametresi izlenebilmelidir.

 19. EKG kablo uçları, kaşıklar veya padler çıktığında ya da hastaya iyi temas etmiyorsa, ilgili mesajlar cihaz ekranında belirmelidir. Kaşıklar üzerinden enerji seviyesi artırılıp azaltılabilmelidir.

 20. Cihazın monitörü üzerinde 20-300 atım/dk. arasında kalp atım hızı izlenebilmelidir.

 21. Cihaz yetişkin ve pediatrik kullanıma uygun olmalı,yetişkin ve pediatrik kaşıklar beraberinde verilmelidir veya yetişkin kaşıkların yüzeyi çıkartıldığında kaşıklar pediatrik olarak ta kullanılabilmelidir.

 22. Cihaz 100-240V AC ve/veya şarj edilebilir batarya ile çalışmalıdır. Cihazda lityum ion batarya olmalıdır. Standart olarak cihazda USB girişi bulunmalıdır.

 23. Cihazın tam dolu bataryası ile en az 1 saat boyunca sürekli monitörizasyon veya 200 joule enerji seviyesinde en az 20 kez defibrilasyon yapılabilmelidir.

 24. Kaydedici kayıt işlemi sırasında kağıda EKG trasesi ile birlikte hasta ve cihazla ilgili bilgi ve durumları da (örn. tarih, zaman, kalp atım hızı,seçilen enerji miktarı vb.) yazmalıdır.

 25. Kaydedici hızı 25mm/sn veya 50mm/sn olmalıdır kullanıcı tarafından seçilebilmelidir.

 26. Cihazda alarm devresi istenildiği gibi olmalıdır. Cihazda alarmlar en az 2 dakika süre ile susturulabilmelidir.

 27. Cihaz işçilik ve malzeme hatalarına karşı iki yıl süre ile garantili olmalıdır.

 28. Herbir Cihazla birlikte aşağıdaki aksesuarlar verilecektir.

 • 3 veya 5 uclu EKG kablosu 1 adet
 • Kaydedici kağıdı rulo tipte 4 adet
 • Yetişkin-pediatrik özellikli kaşıklar 1 adet