Online Psikolog

Bireysel online psikolojik danışmanlık faydalımı?

Bireysel danışmanlık, yaşamın zorlu zamanlarında destek almak ve büyümeyi deneyimlemek için kişisel bir frsar. Bireysel danışmanlık, öe, depresyon, kaygı, madde bağımlılığı, evlilik ve ilişki zorlukları, ebeveynlik sorunları, okul zorlukları, kariyer değişiklikleri vb. gibi hayaaki birçok kişisel konu ile başa çıkmasına yardımcı olabilir.Bireysel danışmanlık (bazen psikoterapi, konuşma terapisi veya tedavi olarak da adlandırılır), danışanların güvenli, ilgili ve gizli bir ortamda eğimli bir ruh sağlığı klinisyeni ile bire bir çalışğı bir süreçr. Danışmanlık, bireylerin duygularını, inançlarını ve davranışlarını keşetmelerine, zorlu veya etkili anılar üzerinde çalışmasına, hayatlarının değişrmek istedikleri yönlerini belirlemelerine, kendilerini ve başkalarını daha iyi anlamalarına, kişisel hedeer belirlemelerine ve arzu edilen değişimiçin çalışmalarına olanak tanır.

Online psikolog

danışmanlık, bireyin yakın veya yakın gelecekteki endişelerine odaklanan danışmanlıkr. Bireysel danışmanlık, kariyer danışmanlığı ve planlamasını, sevilen birinin ölümünden sonra yas tutmayı veya bir işteki sorunlar büyümeden önce bunlarla uğraşmayı kapsayabilir. Bireysel danışmanlık, danışman ile tedavi arayan kişi olan danışan arasında bire bir görüşmedir. İkisi, güven ve kişisel gelişim sağlayan bir iak, ilişki veya bağ oluşturur.Terapi Hedeeri, Sıklığı ve Süresi Nasıl Belirlenir?Genel olarak, psikoterapinin amacı, zihinsel sağlık endişeleri hakkında konuşmak ve danışanların iyileşmesine, büyümesine ve daha üretken, psikolojik olarak sağlıklı yaşamlara doğru ilerlemesine yardımcı olmakr. İyi terapi müşteri odaklıdır ve terapi için belirli hedeer siz ve terapisniz tarafndan belirlenir.Bireysel psikoterapi seansları pik olarak 45 ila 50 dakika sürer. Terapinin sıklığı ve süresi büyük ölçüde ihyaçlarınıza, tedavi hedeerinize ve ilerlemenize bağlı olacakr. Birçok endişe kısa süreli terapi ile kolayca çözülür ve diğer kronik veya daha karmaşık endişeler, iyileşme gerçekleşmeden önce uzun vadeli taahhüt gerekrir.Araşrmalar, psikoterapinin orta dereceli depresyon ve anksiyete gibi yaygın durumların daha az nüksetmesine neden olduğunu ve iyi tedavinin olumlu etkilerinin tedavinin ötesine geçğini göstermişr. Aslında, birçok danışan, tedavi sona erdikten çok sonra durumlarında iyileşme olduğunu bildirmektedir. Genel olarak, psikoterapi genellikle psikotrop ilaçlardan veya tek başına bbi tedavilerden daha etkilidir ve bu da zararlı yan etkilere neden olabilir. Buna ek olarak, birçok terapök yöntem kanıta dayalıdır, yani araşrma çalışmalarına ve klinik gözlemlere konu olmuştur ve etkinlik açısından analiz edilmişr.Kısa Süreli Danışmanlık için Tek Seans veya İlk Randevu Sırasında yaşananlar.
Kaynak: https://www.academia.edu/90576161/Bireysel_online_psikolojik_dan%C4%B1%C5%9Fmanl%C4%B1k_faydal%C4%B1m%C4%B1?fbclid=IwAR0jj3oBg9bjMMUp3Q1yImKDc0ce2YwKOx2K8hC6bw6iNrXGI-3VBCx3-cc