Ora-Nazal Maske Fisher-Paykel FreeMotion RT040 Teknik Şartnamesi

image

ST00411 Ora-Nazal Maske Fisher-Paykel FreeMotion RT040 Small
ST00412 Ora-Nazal Maske Fisher-Paykel FreeMotion RT040 Medium
ST00413 Ora-Nazal Maske Fisher-Paykel FreeMotion RT040 Large

Ora-Nazal Maske Teknik Şartnamesi

  1. Maske, hastanın ağız ve burnunu hava kaçağı olmadan, cilde yapışmayı önleyici pürüzlü yüzeyi bulunan bir silikon yastık ile kapatacak tasarım ve yapıda olmalıdır.

  2. Alttan çeneyi kavrayarak yüze tam oturacak maskenin bu özelliği ile kayması/çıkması önlenebilmelidir. Maskenin hastadan çıkmaması için bu vazgeçilmez bir tıbbi özelliktir.

  3. Maskenin ön tarafında kendi etrafında 360 derece dönebilen bir hava hortum girişi konektörü bulunmalıdır.

  4. Zorunlu durumlarda maskenin gaz/hava girişinde akışın kesilmesi ile hortumun içerisindeki karbondioksitin tekrar solunmasını önleyecek otomatik bir valf bulunmalıdır.

  5. Etilen oksit sterilizasyonu veya dezenfektan solüsyon ile maske temizlenebilir yapıda olmalıdır. Maskenin üzerinde gerektiğinde çıkartılıp yıkanabilir özellikte ayarlanabilir bir baş bandı bulunmalıdır.

  6. Maske üzerinde bulunan gaz çıkış delikleri yüksek basınçta kullanım sırasında dahi ses yapmayacak özellikte olmalıdır.

  7. Kullanıcının başını çevirmesi sırasında maskenin kaymasını ve kaçak yapmasını önlemek üzere baş bandının maskeye tutturulması, dönmeye imkan veren kaydırıcı bir tel aracılığı ile yapılmış olmalıdır. Maskenin hastadan çıkmaması için bu vazgeçilmez bir tıbbi özelliktir.

  8. Maskenin baş bandı uzunluğu kullanıcının başına göre ayarlanabilir olmalı ve yapılan ayarın bozulmadan maskenin kolayca çıkartılıp takılmasını sağlayan bir kilit sistemini bulundurmalıdır.

  9. Maske üzerinde kullanıcıya gerektiğinde oksijen vermeyi sağlayacak en az iki adet oksijen girişi bulunmalıdır. Bu girişler kullanılmadığında maskeye sabit olarak bağlı kapakçık ile kapatılabilmelidir.

  10. Maskenin S (küçük), M (orta) ve L (büyük) boyları bulunmalı ve bu ölçüler maske üzerinde yazılı olmalıdır.