Portakal suyunun faydaları nelerdir?

DE6DC229-E583-4995-841A-51500BA646C8-223-00000005F3D62E9B
Aslında faydalı İçecekler bir hayli sınırlıdır. Portakal suyu da bu sınırlı listede yerini alan içeceklerdendir. Portakal suyunun en çok bilinen başlıca faydaların başlıklı sistemini dengelemesi ve fonksiyonlartırması, erken yaşlanmayı önlemesi ve gerçekten bana bir nebze de olsa önüne geçmesi, kansere karşı da önleyici etkisinin olmasıdır. Yalnız portakal çayını faydaları bunlarla sınırlı değildir.

Portakal suyunun faydaları nelerdir?

portakal suyu başım sisteminin fonksiyonunu arttırmaktadır. Ve portakal suyunun bol miktarda C vitamini içerdiğinin görmekteyiz. Normal bir insanın bir günlük C vitamini ihtiyacı üç aşağı beş karı 80 gramdır. Bir porsiyon portakal suyu ise 160 gram C vitamini içermektedir. C vitamini aslında o içinde antioksidan da barındırır. Haliyle portakal Fein içinde de antioksidan bulunmaktadır. Bağışıklık sistemini destekleyen diğer vucut organlarının dengeli çalışabilmesi için C vitaminine ihtiyacı vardır.

portakal suyunun kanseri önlediğini söylemiştik peki bana nasıl yapıyor diye soracak olursanız, içinde bulunan antioksidan sayesinde diyebiliriz. Aslında burada bir de dipnot geçmek istiyorum, antioksidanların en büyük özelliği kansere karşı önleyici olmalarıdır. Portakal suyu ve içinde C vitamini, antioksidan bulunan bütün besinler, kanser gibi ciddi sorunların önleyicisi olmaktadır.

portakal filan vitamin değeri sadece vitamin ile sınırlı değil. aynı zamanda A vitamini bakımından da zengin olan portakal suyu, İçindeki antioksidanının bir kısmını da A vitamininden almaktadır. Ancak A vitamininde bulunan antioksidan düzenleyici özelliğe sahiptir. A vitamini aynı zamanda göz sağlığına da iyi gelmektedir. Bir sorsan portakal suyu Bir gün de alınması gereken A vitamininin neredeyse yarısını karşılamaktadır.

yüksek kolesterolün bir çok hastalığa tetiklediğini biliyor olmalısınız. Yani çok büyük sağlık sorunları yaşamak istemiyorsak kötü kolesterolün vücudumuzdan atmadın her yolunu aramamız gerekir. Avrupa’da yapılan bir araştırmada, portakal soyunan kötü kolesterolü düşürürken iyi kolestrolüde arttırdığı görülmektedir. Bu verilerin ne ya dayandığını kimse bilmesede öğrenmek için araştırmalar başlatılmıştır. Kötü kolesterolün vücuttan atılması felç damar tıkanıklığı ve kalp sorunları riskinin bir hayli azalması demektir.

hesperinin bir antioksidan olduğunu biliyor muydunuz? Yani bunun türkçesi kanser riskini azalması demektir. Aynı zamanda portakal suyunun içinde çözülen bitki İçeriği kan damarlarının fonksiyonunu artırmaktadır.

Okuyan yorum yazan ve destek olan herkese şimdiden teşekkür ederim.
umarım herkes için faydalı bir konu olmuştur.
sağlıklı ve keyifli forumlar dilerim.

Taze portakal suyunu aç karnına içmek, vücudu temizlemek için çok iyi bir yöntemdir. Çünkü bu şekilde bağırsak hareketleri iyileşir, vücuttan atılması gereken maddeler atılmış olur. Ayrıca portakal suyu, özellikle her gün yemekle birlikte içildiğinde, hücresel oksitlenmeyi büyük ölçüde azaltarak yaşlanmayı yavaşlatmaktadır ve pek çok hastalığı önlemektedir.

Portakal suyu, böbrek taşlarının oluşumunu önleyen sitratlar açısından zengindir. Bu meyve suyu, kalp krizi riskini %19’a kadar azaltabilen bazı flavanoidleri de bünyesinde barındırır. Her gün portakal suyu içtiğinizde, obezite riskini en az %14 oranında azaltırsınız.