Sıklıkla Şikayet Etmek Beynimize Zarar Veriyor

Sürekli şikayet etmek beynimize zarar veriyor

SIKLIKLA ŞİKAYET ETMEK BEYNİNİZE ZARAR VERIR

Gerçekten şikayet etmekten bağımlı kişiler var. Her şeye ve hiçbir şeye şikayet ederler, çevrelerindeki insanların hayatlarına olumsuz enerji titreşimleri gönderirler. Şikayetin ağırlığı yalnızca ruha değil, fiziksel ve bedenende zarar verir. İşte şikayet etme sıklıkla beynimizde olumsuz reaksiyonlar vardır.

İDDİANIN AĞIRLIĞI - BEYNİMİZ ÜZERİNDEKİ ETKİ

Kelimelerin ne kadar güçlü olduğunu asla unutamayız. Sürekli şikayet ediyorsak, evrene çok kuvvetli negatif titreşimler gönderiyoruz ve evren bize benzeri, negatif enerji gönderiyor ve sonsuz döngüde şikayet etmek için daha fazla neden sunuyor. Ve etkileri hem manevi hem de fiziksel.

Amerikalı bir bilgisayar filozofu ve bilim adamı Steven Parton, şikayetin beyinde neden olduğu olumsuz eylemi ispatlamak için bir deney gerçekleştirdi. Başkalarından şikayet eden ve şikayet eden gönüllülerin beyin reaksiyonlarını analiz etti. Çalışmasının sonuçları, şikayet sırasında yapılan beyin bağlantılarının zihnimizin yapısını ve düşüncemizi fiziksel olarak değiştirdiğini iddia eden bir teori ortaya attı.

Harvard Üniversitesi’nden bir Kanada psikologu Donald Hebb de böyle beyin değişiklikleri yaptığını doğruluyor. Beynin nasıl değiştiğinin açıklaması çok bilimsel ve basit bir dille açıklamak biraz zor olsa da, kısaca ne olur: Beynimiz beyin hücrelerine bilgi aktarmada en hızlı ve en iyi bilinen yolu her zaman arıyor. . Şikayet ettiğimiz zaman, beynimizde ezberlenen bir elektrik sistemi devresi üretiriz. Dolayısıyla, sıklıkla kullanılan bu yol, beyne en kolay erişilebilen, en kolay yol olur ve her zaman bu yolu seçmeye başlar; başka bir deyişle şikayet yolunu gittikçe daha çok kullanmamıza yol açar; çünkü bu şekilde aşırı kullanıldığı için daha kısa bağlantıların en kolay, en basit yolunu kullanmak.

ŞİKAYETİNİZ NE KADAR ARTARSA ​​O KADAR KÖTÜLEŞİR

Şikayet etmeyi seven biriyseniz, beyninizin kendisine alıştığından ve gittikçe şikayetçi olma eğiliminde olduğunuzu bilirsiniz. Bu ‘bağımlılığı’ yenmek kolay değildir, ancak diğer bağlantıları yapmak için beyini zorlamak ve başka yollar kurmak, daha az sıklıkla bunları kullanmak, zayıf iddianın bağlantılarını bırakarak, mümkün. Sık sık gerginlik ve stresi hafifletmeye yardımcı olduğunu iddia, şikayet etmek yasak olduğunu söylemiyoruz. ideal herhangi aşırı kullanılacak şikayete enerjileri ve düşüncelerini dengelemek için bir çıkış ve bir önlem olduğudur küçük sebep. Kendini bilen, sakin, derin nefes alan ve yaşamdaki küçük sorunları görmezden gelmeye çalışmaktır