SMO Toplantı Notları 16.11.2018

Başkanlarım,

Cuma günü gerçekleşen SMO toplantısındaki sunum ektedir. Sunumun haricinde sık sorulan sorulara dair hazırlanan dokümanı da sizlerle paylaşıyorum.

Sunumların akabinde Kamu tarafından sektörün soruları yanıtlandı. Sorular özellikle ödeme vadeleri hakkında geldi. Firmalar vaatlerini yerine getirmediğinde cezai işlem uygulanabiliyorken, Kamu 90 günde ödeme ödeme yapmazsa neden cezai müeyyide yok şeklinde sorular geldi ve bu konu üzerinde konuşuldu. DMO Katalog Dairesi Başkanı Turhan bey iki kurum arasında en üst düzeyde görüşmeler yapıldığını ve 90 günlük ödeme sürelerine uyulacağına sözler verildiğini belirtti. Yazılı doküman talep ettiğimizde iki kurum arasındaki anlaşmanın paylaşılamayacağını belirtti. Ancak verilen sözlerin tutulacağını da sözlerine ekledi. Ayrıca sektör tarafından DMO yetkililerine; güvensizliğin DMO’ya değil, Sağlık Bakanlığına olduğu da söylendi.

Toplantıda soruları hep DMO cevapladı. KHGM yetkilileri mümkün mertebe sorulardan uzak durdular ve hatta soru-cevap sırasında başka bir toplantıya yetişmek adına erken çıktılar.

SMO çerçeve anlaşma taslağı ve ilanı için link: https://www.dmo.gov.tr/Home/Icerik/3316

Saygılarımla,

Çiğdem DUMAN

Genel Koordinatör
Ceyhun Atuf Kansu Cad. 130/80 Balgat Ankara
0312 468 69 84
0541 835 41 71

Belge 1: SMUygulamaKılavuzu.pdf (1.39 MB)

Belge 2: SMSSS.pdf (179 KB)