T. Medikal Meclisi Komisyonlar Hakkında

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'den Derneğimize iletilen yazıda, Malumlarınız olduğu üzere, 13 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştirmiş olduğumuz T. Medikal Meclisi Toplantısında; Uluslararası Kayıt ve Sertifikasyon Paylaşım Komisyonu ve Dönüşümsel Teknolojiler Komisyonu olmak üzere iki Komisyonun kurulmasına karar verilmiştir denmektedir.

Uluslararası Kayıt ve Sertifikasyon Paylaşım Komisyonu’nda; bilgi paylaşımı amacıyla, CE Belgesi’nin geçerli olmadığı ülkelerde ticaret yapan Üyelerimizin yer alması beklenmektedir. Bu kapsamda, bu komisyonda görev almak isteyen Üyelerimizin [email protected] adresinden irtibata geçmelerinden memnuniyet duyulacaktır.

Dönüşümsel Teknolojiler Komisyonu’nda ise, Geçmişe kıyasla daha karmaşık hale gelen teknolojiler hızla gelişmekte ve güncellenmektedir. Hızla değişen ve gelişen teknolojilere uyum sağlamak üzere dijitalleşmek ve sürekli güncel kalmak, şirketlere rekabet avantajı sağlayan önemli unsurların başında gelmektedir. Buradan hareketle, tıbbi cihaz sektörünün dijital dönüşümünün sürdürülebilir kılınması amacıyla; dijital dönüşüme yönelik bir Dönüşümsel Teknolojiler Komisyonu kurulması değerlendirilmiştir. Bu kapsamda, bu komisyonda görev almak isteyen Üyelerimizin [email protected] adresinden irtibata geçmelerinden memnuniyet duyulacaktır.