Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği Uykuda Görülen Solunum Bozuklukları Horlama Ve Uyku Apnesi

Yapılan polisomnografi test sonucu bende obsüriktif apne ile beraber santral apne olduğuna dair teşhis konuldu. Diğer bir doktor da ttirasyon sonucu Santral apneleri kaldırmak için bipapst cihazını verdi.Ancak bu cihaz çok fazla hipopne değerleri yanında gündüz aşırı bir yorgunluk yapıyor. Bu durumda her 2 doktorun da teşhis ve tedavileinde isabet olmadığı ve benim bipapst cihazını veya ayarlarını isabetsiz ve yanlış kullandığımı göstermez mi? bu durumu bipapst yi rapor eden doktora bildirdiimde’‘biz her hastayı tedavi edemeyiz.Zaten benim de hastalara ayıracak vaktm yok’'şeklinde bir açıklama aldım.Bu durumda ne yapacağımı bilemiyorum. Belki yalnızca bipap şeklinde kullanmam veya ayarların değiştirmem gerekiyor.Ancak cihaz bana yabancı.O nedenle riskli bir durum ortaya çıkabilir endişesi duyuyorum.Şimdiki durumumdan daha kötüsü ne olabilir diye de düşünüyorum.Şmdiye kadar 5 doktora gittim. Her doktor değişik teşhis ve tedavi uyguladı .Olumlu sonuç alamadım… Uyku doktorlarına güvenim kalmadı.Bu noktadan sonra kendimi tedavi en iyisidir diye düşünmeden edemiyorum.Yazılarnızda santral apne konusunda isabetli yazılar görüyorum.Bell ki bu yazıları uyku doktorları yazıyor. Bana bir fikir verseler yardımcı olabilirler.bekliyeceğim.