Ürün Takip Sistemi UTS-v7.25.0 Sürümü Yayınlandı 08.07.2019

Sayın Üyemiz,

Ürün Takip Sistemi UTS_v7.25.0 Sürümü yayınlanmıştır.

Bilgilerinize duyurulur.

Saygılarımızla.
Ege Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçileri Derneği

Tel: 0232 262 15 18
Faks: 0232 262 61 67
e-mail: [email protected]

Ürün Takip Sistemi UTS-v7.25.0 Sürümü Yayınlandı

Yeni Eklenen Özellikler/Gereksinim Değişiklikleri

· UH – MEDULA Eczane – ÜTS entegrasyonu için gerekli servisler yazıldı, test ortamında gerekli SGK tarafının denemesi için veriler hazırlandı.

· UH – Üretici/İthalatçıların, tekil ürünlerinin son kullanma tarihlerini değiştirmelerine izin veren özellik eklendi.

· KZM-Firmaların kozmetik ürünlerini Excel kullanarak toplu bir şekilde eklemeleri sağlandı.

· TC-Yetkili Distribütörlük Belgesi, Kalite Yönetim Belgesi – ISO-13485 ve Yerli Malı Belgesi Fiziki Evrak Gerektirmeyen Başvuru olarak güncellendi.

· TC-Sistem İşlem Paketleri’nde Menşei Ülke, İthal Edilen Ülke, GTİP Numarası, Katalog ve Kullanım Kılavuzu alanlarının başvurusuz şekilde güncellenmesi sağlandı.

· PGD-Rapor tipinden ve türünden bağımsız olarak “Taslağa Döndür” işlevi geliştirildi.

· PGD-Risk değerlendirmesi sadece başlangıç raporu için zorunlu yapıldı. Sonradan eklenen final/takip raporlarına, ilişkili olduğu başlangıç raporunun risk değerlendirmesinin otomatik set edilmesi sağlandı.

· PGD-Tekil ürünün sahibi olan bir kurumun geri çekme tanımlaması işlemi sonucunda ürünün ithalatçısı/imalatçısına mail gönderilmesi sağlandı.

· KKY – Eczane sahibinin, MERSİS’ten durumu nedeniyle pasifleştirildiğinde, sistemde tekrardan aktifleştirilebilmesi sağlandı.

· Mobil-Mobil uygulama altyapısı Flutter kullanılarak tamamen değiştirilerek versiyon 2.0.0 olarak yayınlandı.

· TC-TİTCK’dan gelebilecek toplu ürün silme ihtiyaçları için gerekli altyapı hazırlandı.

· TC-MEDULA ile ÜTS sistemleri arasındaki SUT eşleşmelerindeki farklılıkların nedenleri analiz edilip SGK ile paylaşıldı.

· PGD – İmalatçı Olumsuz Olay Raporları faaliyet tipi açıklama alanı karakter sınırı artırıldı.

İyileştirmeler

· KM – Teknik servis personel kaydının listelendiği ekrana, personelin çalıştığı teknik servis kuruluşuna göre sorgulanabilmesi için filtre eklendi.

· KM – Kalibrasyon kuruluş başvurusu ödeme tiplerinde güncelleme yapıldı.

· KM – Kuruluş ve yetki belgesi başvuru süreçlerine yeni durumlar eklendi.

· KM – Teknik servis başvurularındaki kurum türleri özel-kamu ayrımından tüzel-gerçek kişiye dönüştürüldü ve kamu başvurularında istenen üst makam onay yazısı kaldırıldı.

· UH – Bildirim listeleme sayfalarında hem seri numarası hem lot numarası bulunan tekil ürünler için iki bilginin de girilmesi isteniyordu. Sadece seri numarası girilerek sorgulama yapılabilmesi sağlandı.

· UH – Üreticilerin üretim tarihini güncelleyebilme koşulları gevşetilerek, ileri almak istedikleri tarihte bildirimleri yoksa, üretim tarihini ileri alabilmeleri sağlandı.

· TC-Ürün numarası kullanan Excel dosyalarında eğer barkod kuruluşu GS1 ise, ürün numaralarının sonundaki boşluk silindi.

· TC-“Endikasyon Dokümanı mı?” alanı “Kullanım Amacı Formu/Beyanı mı?” şeklinde ve “Yerli Malı mı?” alanının “Yerli Malı Belgesi Var mı?” şeklinde güncellendi.

· KKY – Vergi numarası ile firma sorgulanan servis sonucunda dönen kayıt sayısı 20’den 250’ye çıkarıldı.

· TC – Sut Kodu eşleşmelerini kontrol eden batchin tarih yerine id’ye göre sınıflandırılıp SGK’dan çekmesi sağlandı.

· Altyapı-Destekleyici İşlevler/Zamanlanmış Görevler’in başarısız olan asenkron talepleri alt yapı ekibine mail bildirimi olarak gelmekte idi. Başarısız olan asenkron talepler okundu olarak işaretlenerek aşırı mail bildiriminin önüne geçildi.

· Altyapı-Destekleyici İşlevler/Zamanlanmış Görevler’in çalışmadığı durumlarda alt yapı ekibine mail atacak bir servis yazıldı.

· Mobil-Mobil uygulamanın kullandığı servisler hızlandırıldı. Dokuz saniyeye kadar çıkan sorgu süresi bir buçuk saniyeye düşürüldü.

· UH – Bildirim Bildirim detay sayfasına yazdırma özelliği eklendi.

· UH – Toplu bildirim yapılan excelden okunan verilere trim eklendi.

· KZM – Basvuru durumu uygun mu checkerlarının hata mesajına mevcut başvuru tipi eklendi.

· KZM – Formül Ekleme Sayfasına ‘Bileşen Adı Arama’ kriteri eklendi.

· Test-Otm – Otomatik test hızının arttırılması çalışması yapıldı.

Giderilen Hatalar

· KM – Bakım/Kalibrasyon süreci yaklaşan cihazların son bakım/kalibrasyon tarihlerindeki renklendirmelerdeki hata giderildi. (style function düzeltildi.)

· TC-Envanter ürün eklerken ülke adlarında yaşanan sıkıntı giderildi.

· UH-Ürün Yönetimi tarafından Ürün Hareketleri’ne bildirilmesi gereken ilişkili asenkron isteklerin sıralı çalıştırılması sağlandı.

· TC-Tıbbi Cihaz Geçmiş Detayındaki Ürün Belge Geçmişleri tabındaki Orjinal-Türkçe Doküman kısımlarındaki yanlış yönlendirme düzeltildi.

· UH – Alma bildirimleri sayfasındaki Almak istemiyorum olarak işaretlenen bildirim olduğunda diğer sayfalara geçememe durumu düzeltildi.

· TC – Timeout yiyen Sut Kodu Eşleşmesi sorgulayan methodun timeout yememesi sağlandı.

· TC – ÇKYS poliklinik güncellerken, imza yetkilisi ÇKYS’den boş dönebilmektedir. Artık geçiş süreci tamamlandığı için, bu alan zorunlu hale getirildi.

· KZM – Ürün Güncelleme Başvuruları Listeye sayfasının adındaki yanlışlık giderildi.

Diğer (Türü “Task” Olan İşler)

· TC-SUT Kodu eşleşmelerini senkronize eden job’a özetleyici tasklet eklenerek tek tek görülmesi gerekmeyen kayıtların özet hale getirilmesi sağlandı.

· TC-Müşterinin göndermiş olduğu Excel dosyasındaki barkod listesine göre istenilen bilgiler doldurulup(Firma, ürün bilgisi vs.) müşteriye gönderildi.