Uyku Apnesi Whatsapp Grubu Kuruldu

Uyku Apnesi Whatsapp Grubu Kuruldu http://sesanltd.com.tr/uyku-apnesi-whatsapp-grubu-kuruldu/

Halk arasında sadece “apne” olarak da bilinen uyku apnesi sendromu, uyku esnasında solunumun durmasından kaynaklanan ve uyku düzeninin bozulmasına sebep olan önemli bir hastalıktır. Bu hastalık kısaca, uykuda solunumun en az 10 saniye süreyle durması şeklinde tanımlanır. Solunum durunca kandaki oksijen miktarı azalır ve karbondioksit miktarı artar. Bu durum, bazı sağlık sorunlarının oluşmasına ve uyku kalitesinin azalmasına neden olur. Uyku apnesinin en önemli belirtilerinden birisi horlamadır ancak her horlayan kişide uyku apnesi olmayabilir. Sadece horlama bile bir rahatsızlık olarak kabul edilir ve hava akışının kısıtlanmasına neden olur. Bu da nefes alıp vermeyi olumsuz etkiler ve kalp krizi riskini arttırır. Uyku apnesi, hasta ve ailesi tarafından tespit edilmek istenirse horlamayla birlikte diğer belirtilerin de olup olmadığına dikkat edilmelidir. Gündüz saatlerinde uykusuzluk ve konsantrasyon eksikliği gibi sorunlara yol açan rahatsızlık, yaşam kalitesini de olumsuz yönde etkiler. Hastalığın tedavisi için solunum cihazları, ağız içi aparatlar veya cerrahi yöntemler gibi birkaç seçenek vardır. Her tedavi yönteminin de kendi içinde olumlu ve olumsuz yönleri mevcuttur. Bu konularda tecrübe ve bilgi paylaşımını sağlayabilmek adına uyku apnesi hastalığıyla ilgili Whatsapp grubumuz kurulmuştur. Hastaların, hasta yakınlarının ve destek olmak isteyen gönüllülerin katılımlarını bekliyoruz.

Grubumuza katılarak bilgi alışverişinde bulunabilir, diğer hastalarla ve aileleriyle iletişime geçebilirsiniz. Yaşadığınız sorunları, denediğiniz tedavileri, kullandığınız cihazları ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

Grubumuza katılmak için aşağıdaki formu doldurun ve butona basıp lütfen bekleyin. Davet bağlantısını 1 dakika içinde e-posta adresinize göndereceğiz.

Grup Kurallarımız
Ticari paylaşım yasaktır.
Konu dışı paylaşım yasaktır.

Whatsapp grupları kalabalık olduğu için çok fazla yazışma oluyor. Bu nedenle telefonun mesaj sesinden sıkılıp gruptan ayrılanlar olabiliyor ve paylaşılan çok önemli bilgileri kaçırıyorlar. Whatsapp’ın grubu sessize alma özelliğini kullanabilirsiniz. Böylece mesajlar size ulaşacak ve telefondan ses gelmeyecektir.

Ücretsiz olan bu hizmeti daha çok kişiye ulaştırabilmemiz için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Sosyal sorumluluk projemize destek olmak için bu sayfayı sosyal medyada paylaşır mısınız?