Tıbbi Cihaz Satış, Reklam Ve Tanıtım Yönetmeliği’nin Uygulanmasına İlişkin Kılavuz Görüş Talebi

Bilindiği üzere piyasaya arz edilen tıbbi cihazların satış, reklam ve tanıtım faaliyetlerine ilişkin usul ve esasları düzenlemek amacıyla 15.05.2014 tarihli ve 29001 sayılı Resmi Gazete’de Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği yayımlanmış olup bu Yönetmeliğin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar da 12.10.2021 tarihinde Kurumumuz internet sayfasından yayımlanan Tıbbi Cihaz Satış, Reklam Ve Tanıtım Yönetmeliği’nin Uygulanmasına İlişkin Kılavuz doğrultusunda yürütülmektedir.

26.05.2023 tarihli ve 32202 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik doğrultusunda mezkûr Kılavuzda güncelleme çalışması yapılarak hazırlanan taslak kılavuz 08.08.2023 tarihli ve 1186899 yazımız ile görüşlerinize sunulmuştur. Tarafımıza ulaşan görüşlerin mütalaa edilmesi neticesinde hazırlanan taslak kılavuzun tekrar görüşe çıkartılmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir.

Ekte yer alan kılavuz taslağının tarafınızca incelenerek görüşlerinizin yine ekte yer alan “Görüş Bildirme Formu” ile birlikte Kurumu iletilmek üzere en geç 26.10.2023 tarihi kadar [email protected] e-posta adresine göndermenizi rica ederiz.

Genel Gerekçe 13.10 imzalı.pdf (806 KB)

Görüş Değerlendirme Formu 13.10 imzalı.pdf (984 KB)

TCS-KLVZ08 Satış Reklam Tanıtım (İkinci Görüş) 13.10imzalı .pdf (1.75 MB)